Beykoz Enerji Kimlik Belgesi

Home / Beykoz Enerji Kimlik Belgesi

Beykoz Enerji Kimlik Belgesi

Acarlar,  Akbaba,  Anadolufeneri,  Anadoluhisarı, Anadolukavağı gibi mahallelerdeki ticari ve özel binalar için Beykoz enerji kimlik belgesi başvurusu yapabilirsiniz.

İskan Başvurusunda Beykoz Enerji Kimlik Belgesi

Bir alandaki yapıların uygunluğunu gösteren iskan ruhsatı, kullanım izni olarak da düşünülebilir. EKB ile bağlantısına gelince, 5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu’na göre 1 Ocak 2011’den sonra bütün yapıların iskan belgeleri arasında EKB zorunluluğu getirilmiştir.

EKB İptal Edilebilir mi?

Genellikle EKB iptali gerekli görülmeyen bir durumdur.  Çünkü yaptırım gücü yoktur, belgeyle ilgili zorunluluktur. Yeni binalarda müteahhitler belgeyi çıkarmakla yükümlüdür. Eski binalarda ise bina veya site yönetimleri bu belge için başvuru yapar. Fakat bazı hallerde konunun tam anlaşılmamasına bağlı olarak iptal gerekebilir.

Onaylanma aşamasındaki enerji kimlik belgesi ise işlemler tamamlandıktan sonra iptal için geçerli bir nedenle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na verilen dilekçe ile yapılabilir. Mühendislik firmasıyla anlaşma yapmadan önce gereken tüm ayrıntıları öğrenmeniz bu açıdan faydalı olacaktır.  BEP sitesi veya e -devlet üzerinden öğrenmeniz, Teknik A.Ş ana sayfasından da fiyat hesaplaması örneğini görmeniz önemli detaylardır.

Belge Sahteciliğine Karşı Nasıl Önlemler Alınabilir?

Zorunlu olarak alınması gereken EKB için belge sahteciliği konusunda hassas davranmanızı öneririz. Sadece bakanlığın yetkilendirdiği kurumlar bu belgeyi verebildiği için elinizdeki belge numarasından sorgulama yapabilirsiniz. Ayrıca şirket bilgileri ve uzman kontrollerini de yapmanız faydalı olacaktır. Yapılan ölçümlerde de harcanan enerji ile kWH/metre kare uygunluğuna bakılabilir.

Sadece EKB için değil tüm belge alımlarında öncelikle kısa bir araştırma yapmanız, Teknik A.Ş olarak önerdiğimiz bir konudur. İnternet ortamının yanıltıcı yanları olabileceği akıldan çıkarılmamalıdır.Belge aldıktan sonra www.turkiye.gov.tr  adresine bakabilirsiniz.

Beykoz Enerji Kimlik Belgesi Nereden Alınır?

Enerji yöneticiliğinde uzman ekibe sahip Teknik A.Ş, Beykoz enerji belgesi taleplerinize kurumsal bir düzeyde yanıt vermektedir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yetkilendirdiği mühendislik firmamız, Enerji Kimlik Belgesi Uzmanı İsmail Ferhat Özlü ile hizmetlerini sürdürmektedir. Aynı zamanda “SMM Elektrik Mühendisi” olmasına bağlı olarak geniş kapsamda hizmet vermektedir. Yüksek gerilim işletme sorumluluğu belgesi gibi yakın alanlara dair taleplerinizi de iletebilirsiniz. İşlemleriniz, zaman artısıyla güvenli ve bütçe dostu biçimde sürdürülecektir.

Beykoz Enerji Kimlik Belgesi

Beykoz Enerji Kimlik Belgesi