Beyoğlu Enerji Kimlik Belgesi

Home / Beyoğlu Enerji Kimlik Belgesi

Beyoğlu Enerji Kimlik Belgesi

Sık talep gören Cihangir, Bostan, Camiikebir,  Asmalı Mescit gibi mahallelerden Beyoğlu enerji kimlik belgesi başvurusu yapabilirsiniz.

Mevcut Bina Tanımı Nedir?

Mevcut bina, EKB alacak olan müteahhit ya da apartman- site yöneticilerinin karşısına çıkacak olan bir ifadedir. Basit bir şekilde ifade edilirse 2011 yılından önceki binalar demektir.  Yeni bina tanımı ile farklılıkları ve mevcut bina kapsamı 5627 sayılı kanunun 7.1.c maddesinde açıklanmaktadır. Mevcut ve yeni yapılar için Teknik A.Ş, enerji kimlik belgesini vermeye yetkilidir.

Beyoğlu Enerji Kimlik Belgesi ve Isı Yalıtımı

Binalardaki yalıtım durumu, enerji verimliliği ile ilgili bir konudur. Türkiye’de bina yalıtımı 2000 yılı baz alınarak değerlendirilir. Bu tarihe kadar bir zorunluluk bulunmadığı bilindiği için sonraki yerlerde enerji verimliliğinin daha yüksek olduğu yönünde bir yorum yapılabilir.

Temelde bir yaptırıma sahip olmasa da enerji kimlik belgesi değerleri, alıcıların bilinçli seçim yapması zincirleme etki yapacaktır. Bir binayı enerji verimliliği yüksek olduğu için tercih etmek, aynı mantıktaki birçok kişiyle birleştiği zaman geleceğe yatırım anlamına da gelir. Daha değerli binalar, enerji verimliliği yüksek olan binalardır.

Binadaki Daire Dışı Yerler için EKB Alınır mı?

EKB, bir binanın tamamı için alınan bir belgedir. Yani daire dışı diye bir ayrım yapılmaz. Yapı ruhsatı, iskan ruhsatı hangi alanı kapsıyorsa o alan için EKB alınacaktır. Bazı durumlarda apartman ve site yöneticileri bu durumları karıştırabilmektedir. Fakat ruhsat temel alınabilir.

Beyoğlu Enerji Kimlik Belgesi İş Yerleri

Bazı sanayi alanları, sera, ahır gibi yerler, farklı dinlere ait ibadet edilen alanlar vs. EKB alımından muaf tutulan yerlerdir. Ancak bina halinde ticaret yapan yerler için zorunluluk vardır. Hastaneler, alışveriş merkezleri, ofislerin yer aldığı binalar vs. bu belgeyi almakla yükümlüdür.

Fiyatlandırma açısından, iş yerleri enerji kimlik belgesi hesaplama işlemi, metre kare üzerinden yapılacaktır. Dilerseniz uzmanlardan oluşan ekibimize başvuru yaparak daha net sonuçlar alabilirsiniz. Müstakil binalar, inşaat halindeki yerler, mevcut apartmanlar için uygun fiyatlarla hızlı sonuç veriyoruz.

BEPTR programı üzerinden tasarım hazırlayarak belgenizi oluşturmaktayız. Bu uygulama, sadece belirli kişilerin yetkisinde kullanılabilmektedir. BEP üzerinden  https://beptr.csb.gov.tr dilerseniz kendi belgenizin sorgulamasını da yapabiliyorsunuz.

Beyoğlu Enerji Kimlik Belgesi

Beyoğlu Enerji Kimlik Belgesi