Çatalca Enerji Kimlik Belgesi

Home / Çatalca Enerji Kimlik Belgesi

Çatalca Enerji Kimlik Belgesi

Akalan, Atatürk, Aydınlar, Bahşayiş, Başak, Belgrat, Celepköy, Çakıl mahallelerindeki binalarınız için Çatalca enerji kimlik belgesi başvurularınızı alıyoruz.

Eski Binalar İçin Sınıflandırma Koşulu Var mı?

Eski – mevcut bina olarak geçen alanlarda enerji performans değerlendirmesinde sınıf şartı bulunmamaktadır. Yani A-G arasındaki sonuç olması yeterlidir.   Bu yapılarda genellikle verimlilik hassasiyeti yeni binalara göre daha az olduğu için D ve altı sınıflar görülebilmektedir. Konuyla ilgili kanunun 2011’de çıkmasına bağlı olarak bu durum yaşanmaktadır.

A-G arası sınıflandırma neye göre yapılır sorusuna gelince  enerji performans sınıflandırması şu kriterlere göre yapılmaktadır:

Bina ve pencerelerin ısı yalıtımı

Isıtma- soğutma sistemlerinin verim düzeyi

Aydınlatma sistem verimliliği gibi kriterler göz önünde bulundurulmaktadır.

Çatalca Enerji Kimlik Belgesi Oteller İçin

EKB, sadece dairelerin olduğu binalar için değil, ticari amaç güden binalar için de alınması zorunlu bir belgedir. Bu nedenle  enerji kimlik belgesi de kanun gereği zorunlu tutulmuştur. Ticari bina kapsamındaki alanların fiyat hesaplaması metre kare üzerinden yapılmaktadır.

Çatalca Enerji Belgesi Alım İçin Metre Kare Şartı Nedir?

Bulunduğunuz binanın EKB alması için kanun gereği şartlar koyulmuştur. Enerji Verimliliği Kanunu’na göre 50 metre kareden küçük alanların belge almasına gerek yoktur.

Çatalca Enerji Kimlik Belgesi Fiyat Hesaplaması

Mevcut ya da yeni binalar için enerji kimlik belgesi fiyat hesaplaması talebinizden ücret almıyoruz. Teknik AŞ’ye günün tüm zamanlarında soru sorabilir, belge hakkında bilgi edinebilirsiniz. Üstelik sadece Çatalca değil tüm Türkiye genelinden başvurularınızı yapabilirsiniz. Her şehirden gelen EKB taleplerini karşılıyoruz.

Verimli Binalar Neden Daha Pahalı?

Enerji verimliliği, bir dairenin ve bir binanın değerini artıran bir durumdur. Bu değeri görebilmek için enerji kimlik belgesi olmalı, belge için de gereken ölçümler yapılmalıdır.  Aslında, bir bina eskiyse ve EKB almışsa bile, özellikleri belirli bir belgede toplandığı için otomatik değer artışına gider. Bu da satıcılara artı sağlayacaktır.  “Enerji Kimlik Belgesi Uzmanı “ ekiple hareket eden Teknik AŞ, gereken tüm alt yapıyı sağlayarak size hızlı biçimde belgeyi ulaştırır. Firmamız Çevre Şehircilik Bakanlığının yetkilendirdiği bir mühendislik kurumudur. Elektrik Mühendisleri Odası – EMO üyeliğimiz bulunmaktadır. Belge aldığınızda kontrol yapacağınız platform ise https://beptr.csb.gov.tr adresidir.

Çatalca Enerji Kimlik Belgesi

Çatalca Enerji Kimlik Belgesi