Esenler Enerji Kimlik Belgesi

Home / Esenler Enerji Kimlik Belgesi

Esenler Enerji Kimlik Belgesi

Menderes, Birlik, Çifte Havuzlar, Davut Paşa, Fevzi Çakmak, Havaalanı, Kazım Karabekir, Kemer gibi mahallelerden Esenler enerji kimlik belgesi talebinde bulunabilirsiniz.

Enerji Kimlik Belgesi Öncesinde Mantolama Lazım mı?

Apartmanlarda enerji verimliliği denildiği zaman genelde akla ilk gelen uygulama mantolamadır.  Bu işlem,   gerçekten de ısı yalıtımı ve tasarruf açısından önemli detaylar içerir. Ancak EKB alındığı zaman mantolama zorunlu tutulmaz. Diğer yandan belge alırken binadaki mantolama özelliği ve buna bağlı ölçümler BEP-TR üzerinden rakamsal karşılık bulacaktır. Yani mantolama belge içindeki ölçü detayıdır denebilir. EKB kapsamlı ölçüleri barındırmaktadır ve mantolama bunlardan bir kısmıdır. Ayrıca mantolama zorunlu değilken enerji kimlik belgesi zorunlu bir işlemdir.

Esenler Enerji Kimlik Belgesi Uzmanı

İstanbul Esenler enerji kimlik belgesi uzmanı arayışınıza Teknik AŞ olarak hızlı ve uygun fiyatlarla çözüm getiriyoruz. Ekibimiz, güçlü bir alt yapıyla hareket etmekte ve sürecin en hızlı şekilde tamamlanmasında belirleyici rol oynamaktadır. EKB Uzmanı, SMM Elektrik Mühendisi enerji yöneticisi barındıran kurumumuz, BEP-TR kullanma yetkisine sahiptir. Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkili olduğu için taslak hazırlayarak ölçüm değerlerini belgeye yansıtmaktadır. Her ilden gelen taleplere yanıt verdiğimiz için 7/24 telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Enerji Kimlik Belgesi Alınmazsa Ne Olur?

Yapılan resmi açıklamada 2020’den itibaren, EVK kapsamındaki EKB olmayan eski ve yeni binalarda alım satım, abonelik işlemleri yapılamayacaktır. Yani eski binalar bu belgeyi almak zorundadır.  Ancak sera gibi duvarsız yapılar, 50 metre kareden az alanı kaplayan yerler, bazı özel yapılar bu belgeyi almak zorunda değildir.

Yeni binaların enerji kimlik belgesi almaması gibi bir durumdan bahsedilemez. Çünkü kapsama giren her bina, kullanım izin belgesi hazırlarken bu belgeyle işlemlere devam edebilmektedir.

Eski (2011 ve öncesi) binalara belge zorunluluğu,  enerji verimliliği konusunda bir standart oluşturma amacını ifade eder. Genel enerji durumunu kontrol ederek daha sağlıklı bir bakış açısı kazanılması mümkündür.

Tüketimin artması, elektrik ve ısı kaynaklarında aşırı kullanım olması nitelik bakımından daha fazla beklentiyi doğurmuştur. Günümüzde enerji verimi yüksek olan tüm oluşumlar daha değerlidir. Tıpkı azalan kaynakların değerinin artması gibi şu anki aşama da krizin başlarındaki farkındalık dönemidir.

https://beptr.csb.gov.tr

Esenler Enerji Kimlik Belgesi

Esenler Enerji Kimlik Belgesi