Manisa Enerji Kimlik Belgesi

Home / Manisa Enerji Kimlik Belgesi
Manisa Enerji Kimlik Belgesi

Manisa Enerji Kimlik Belgesi

Bulunduğunuz Ahmetli, Akhisar, Kırkağaç, Köprübaşı, Gölmarmara, Demirci vs. ilçelerinden Manisa enerji kimlik belgesi başvurusu yapabilirsiniz.

EKB Almayınca Para Cezası Var mı?

2020 yılından itibaren 9 milyon binayı ilgilendirecek olan EKB, yasal zorunluluğu olan bir evraktır. EVK ve BEP Yönetmeliği’nde, yaptırım durumu vardır, fakat para cezası olarak değildir. Belgesiz binalar, belirtilen tarihten itibaren alım satım, kiralama işlemlerinden mahrum kalacaktır. Yani binanın tamamı değil içindeki dairelerin alım satım vs. işlemleri de yapılamayacaktır. Belge, binanın enerji verimliliğinde bir standart oluşturma hedefinde olup AB uyumu için de artı değer katmaktadır.

Bir belge olmadığında para cezası ancak ciddi bir zarar varsa görülen bir durumdur. Değişme payı olmakla beraber, ilerleyen yıllarda sera gazı insan hayatını doğrudan etkilediği zaman EKB olmayan bina da para cezasına çarptırılabilir. Tüketimin sınırlandırılmaması halinde oluşan doğal zarar, soluduğumuz havayı etkileyecek ve bu da birçok hastalığa neden olacaktır. Doğrudan neden olan bir durumu engellemek için EKB almayınca para cezası iyi bir çözüm olabilir. Şu anki durum, sadece göz önünde olmayan, ciddiye alınmayan bir zarardır.

Manisa EKB Ücretleri

Ücretlendirme açısından bakıldığında birçok kritere göre enerji kimlik belgesi bedeli değişecektir.  Önce binanın durumu tespit edilir. İkinci olarak bina türü belirlenir ki ticari binalarda hesaplama tamamen başka şekilde yapılacaktır.  Daire sayısı veya metre kare ile çarpım yapılarak toplam fiyat çıkarılır. Teknik AŞ’de fiyatlar uygundur ve daire başı ev sahiplerini zorlamayan şekilde ayarlanmaktadır.

Hesaplama işlemleri sizin için de uygunsa, gereken evrakları hazırladığınızda proje kısmına geçilecektir. Hazırlanacak olan proje, enerji kimlik belgesi uzmanı tarafından girişi yapılan BEP-TR yazılımında oluşturulur. Binaların kendine özgü bir enerji verimlilik ölçüm sistemi bulunduğu için ortaya çıkan veriler de farklı olacaktır. Manisa EKB ücreti ve proje süreciyle ilgili daha çok bilgi için telefon numaralarımızı kullanabilirsiniz.

Manisa Enerji Kimlik Belgesi Veren Firma

Birçok alanda hizmet veren Teknik AŞ, enerji yöneticiliği, trafo bakımı alanlarından da başvuru kabul etmektedir.  2011 yılını temel alarak belirlenen EKB için güvenle firmamıza taleplerinizi iletebilirsiniz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkisiyle birlikte, kaliteli hizmet sunmayı amaçlamaktayız. Bu doğrultuda, sürdürülebilir nitelikteki verimlilikle sektörde fark yaratıyoruz. Firmamız sadece Manisa ile sınırlı hizmet vermemektedir. Türkiye sınırları içerisinde kalan her şehir, ilçe, mahalleden gelen talebinize yanıt verme yetkisine sahibiz.

Binanız için Manisa Enerji Kimlik Belgesi veren firma aradığınızda, 0850 305 43 52 numarasından 7/24 iletişime geçebilirsiniz. Sadece bilgi almak ve sorularınızı yanıtlamak için de telefonlarınızı bekliyoruz.  EKB alması gerekmeyen, muaf bırakılan binalar için de sorularınızı iletebilirsiniz. Teknik AŞ ana sayfasındaki hesaplama bölümünü kullanmanız, fikir edineceğiniz etkili bir form alanıdır. Belge çıkarılırken tüm süreçte size destek olacak bir ekiple çalıştığınızı hatırlatmak isteriz.

https://beptr.csb.gov.tr

Manisa Enerji Kimlik Belgesi

[/cmsmasters_text][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row]