Trabzon Enerji Kimlik Belgesi

Home / Trabzon Enerji Kimlik Belgesi

 

Trabzon Enerji Kimlik Belgesi

Göl ve ormanlık alanlarıyla meşhur Akçaabat, Düzköy, Araklı, Arsin, Beşikdüzü vs. ilçelerinden Trabzon enerji kimlik belgesi başvurusu yapılabilir.

Yetkili Enerji Kimlik Belgesi Uzmanı

ÇŞB tarafından yetkili EKB firması Teknik AŞ enerji mühendisliği alanında 10 seneyi aşkın tecrübeye sahiptir. Enerji kimlik belgesi yanında enerji yöneticiliği, yüksek gerilim işletme sorumluluğu belgesi gibi alanlarda da hizmetler vermektedir. Belgeler konusunda doğru yerden almak son derece kritiktir. Bu nedenle BEP-TR ve ÇŞB yetkisi enerji kimlik belgesi alırken mutlaka dikkat edilmesi gereken konulardır.

İnternet sayfalarında “Enerji Kimlik Belgesi Uzmanı “olarak nitelendirilen kişinin BEP-TR yazılımını kullanması ve bu sistemi kullanmaya hakkının bulunması gerekir.

Trabzon Enerji Kimlik Belgesi Fiyatları

Binaların durumu değişken özellikte olduğu için enerji kimlik belgesi fiyatları en net rakamı firmamıza başvuru yaparak alabilirsiniz. Çünkü her bina için geçerli bir toplam miktar verilememektedir. Fakat ortalama daire başına düşen enerji kimlik belgesi fiyatı 20-30 lira civarıdır. Bir bina içinde 30 tane daire varsa 600-900 arası bir fiyat verilecektir. Ancak ödemeyi yapacak olan daire sahiplerinin ödemesinde değişiklik olmaz. totalde görünen bir durumdur.

Trabzon EKB Başvuru Online

Kuzeyde konumlanan Trabzon, yağış yönünden zengin bir kenttir.  Nemin yoğun şekilde görüldüğü şehirde yerleşim alanlarında dağınık bir görüntü vardır. Birçok kentte merkez en kalabalık binaların olduğu yer durumundayken Karadeniz Bölgesi bu konuda istisna niteliğe sahiptir. Ekonomik kaynakların yönü, coğrafi durumun buna neden olduğu bilinmektedir.

Tüketim alışkanlıkları da coğrafi özelliklerle beraber değerlendirilebilir. Nem baskın olduğu için sert soğuklara bağlı yoğun ısınma ihtiyacı daha azdır denebilir. En azından Doğu Anadolu dağlık bölgelerindeki şehirlere göre daha ılıman bir iklim söz konusudur.

Online EKB başvuru fiyat hesaplama işlemi form üzerinden gerçekleştirilebilir. Mesajlar bölümünden de talep ve sorularınızı iletebilirsiniz. 0 850 ile başlayan kurumsal hat ve cep telefonu kullanmak daha da hızlı sonuç verecektir.

Sürecin hızlı şekilde tamamlanmasını istiyorsanız, gereken mimari proje, yapı ruhsatı, elektrik proje ve mekanik projeleri hazırlayabilirsiniz. Genelde eski binalarda bu belgeleri bulmak zor olabildiği için Trabzon iline, ilçelerine bağlı belediyelerin imar bölümlerinden ulaşmaya çalışabilirsiniz. 2011 yılından önce yaptırım olmadığı için evrak eksiklikleri daha çok görülebilir.

Bina Henüz Yapılmadıysa EKB Çıkarmak Gerekli mi?

Bina henüz yapılmadıysa EKB zorunludur. Yani inşaat halindeki binaların enerji kimlik belgesi alması zorunlu bir durumdur. Aksi halde binadaki hiçbir daire satılamaz, başkasına kiraya verilemez ve abonelik işlemleri tamamlanamaz. Yani kullanıma açılmaz.

İskân ruhsatı alınabilmesi için müteahhitler mutlaka enerji kimlik belgesi almalıdır.  Zorunlu tutulan bir belge olduğu zaten 2011 yılından sonra yaygın şekilde bilinmektedir.  Zaten yaptırımların sıkça gündeme gelmesi, eski binaları ve güncellemesi gelecek yapılarla alakalıdır. On senesi dolan enerji kimlik belgelerinin, sorunsuz şekilde kullanıma devam edebilmesi için yeni bir proje ile tekrar EKB çıkarmak gerekir.

https://beptr.csb.gov.tr

Trabzon Enerji Kimlik Belgesi

 

[/cmsmasters_text]

[/cmsmasters_column] [/cmsmasters_row]