İstanbul Yüksek Gerilim Trafo Sorumlusu

İstanbul Yüksek Gerilim Trafo Sorumlusu

İstanbul yüksek gerilim trafo sorumlusu bulundurmanız, hayati önem taşıyan bir konudur. Olası risklerde işletme sorumluları ceza alacaktır.

İstanbul Yüksek Gerilim Trafo Sorumlusu Fiyatları

Anlaşma yapacağınız yüksek gerilim işletme sorumlusu, yetkili kurum tarafından belirlenen ücretlere göre hizmet vermektedir.  Bunun için net bir fiyat almak üzere firmamıza başvuru yapabilirsiniz. Yapılan anlaşmaların içeriği ve detaylarını öğrenerek işletmenizi riske atmamış olursunuz.

Trafo Alanlarında Neden İhmal Var?

İşletmeler, 1kw sınırı üzerinde tesis barındırdığında yasal zorunluluk olarak trafo sorumlusu barındırmakla yükümlüdür. Bu durum ciddi sonuçlara neden olabildiği halde neden hala daha çok fazla trafo olan işletmede bu kişilerin görev almadığı birçok farklı şekilde açıklanabilir.

  • İşletme sahipleri, bazen önlerini göremedikleri için bazen de düzenli ek para ödememek için trafo sorumlusu ile anlaşmak istememektedir.
  • Olası bir kazada kendilerinin sorumlu tutulacağı ve yasal sürece maruz kalacaklarını bilmemelerinden dolayı bu tür bir hizmet almak istemeyebilir.
  • Bilinçli olmasına rağmen, erteleme durumunun çok fazla olması ve yeterince önem vermemekle alakalı olabilir.
  • TEDAŞ gibi dağıtıcı kurumların yasal açıdan uygulaması gereken uyarılı kesinti durumuna pek önem vermemesi kritik bir konudur.
  • Yaptırımların genelde az olması ve yanlış olan durumların diğer işletmelerde de normalmiş gibi görünmesi nedeniyle bu durum yaşanabilmektedir.

İstanbul Yüksek Gerilim Trafo Sorumlusu Sözleşme Süresi Ne Kadar?

Trafo işletme sorumlusu sözleşmesi senelik olarak güncellenmektedir.  Sınırlı süre için geçerli olmasının nedeni her sene kurum tarafından belirlenen ücretlendirmenin değişmesidir. Açıklanan ücretlere göre ve firma güncel durumu da dikkate alınarak sözleşme yapılabilmektedir. Bazen teknik açıdan değişiklikler olduğu için trafo sözleşmesi iki sene devam ederken diğer yıllarda yapılmayabilir. Örneğin firmada artık daha düşük ölçülerde bir elektrik kaynağı varsa ve zorunluluk ortadan kalkmışsa sözleşme bitirilebilir. Nedenler değişkenlik gösterebilecektir.

İş Güvenliği

Bir yerde yüksek gerilim tesisi varsa ve bu tesis elektrik gibi ölüm tehlikesi içeren bir alansa sorun çıkarmaması istenir. Ancak tesisin sorun çıkarmaması kendi kendine olacak bir şey olmadığı için sorunların erken görülerek önlenmesi hayati öneme sahiptir. Bunu yapacak olan görevli de trafo sorumlusu veya yüksek gerilim işletme sorumlusudur.