Kocaeli Trafo Sorumlusu

Kocaeli Trafo Sorumlusu

Birtakım tasarruflar sağlamak ve periyodik kontrolleri yapmak için Kocaeli trafo sorumlusu başvurularınızı yapabilirsiniz.

Kocaeli Trafo Sorumlusu Sözleşme Artıları Nedir?

İmzalanan sözleşme ile bir senelik trafo işlemleriniz garanti altına alınmış olur. Her türlü bakım, arıza onarım ve rapor sunumu gibi işlemlerde trafo sorumlusu olan kişi gereken işlemleri yürütecektir. Yüksek gerilim alanındaki en ufak bir arızanın ciddi sonuçlara neden olması, bu bölümün kontrolünün ne kadar önemli olduğunun göstergesidir.

Sözleşme içeriğinde, personel eğitimi de vardır. Personel, olası sorunlarda trafo olan alana nasıl müdahale edeceğini öğrenmekte ve manevraları bilinçli şekilde yerine getirecektir. Yani günlük rutinlerin kontrollü şekilde yerine gelmesi için trafo işletme sorumlusu bir personele görev verebilir. Bu şekilde takip işlemleri ve doğru müdahaleler garanti altına alınır.

Kocaeli Trafo Sorumlusu Başvuru Nereden?

Trafo sorumlusu için başvuru yapacak olan işletmeler, iki site üzerinden bunu yapabilir. Hem enerji belgesi hem de www.trafosorumlusu.com ile sonuç alabilir. Mühendislik firmamızda, günün her saati kaliteli hizmet anlayışımızla hareket ediyoruz. Ayrıca farklı alanlarda da hizmetlere yanıt vermekteyiz. Enerji etüt proje, enerji kimlik belgesi, enerji yöneticisi gibi hizmetler için de başvuru yapabilirsiniz. Kurumsal hattımız 7/24 açıktır.

Trafo Bakımı İsrafı Önler mi?

Bir işletmeye bağlı trafo tesisi, arıza çıkarma potansiyeli olan bir yerdir ve soruna erken müdahale ile geç müdahale arasında ciddi fark vardır. Erken müdahale yapılması, işletme açısından küçük bir maliyetle çözüm sağlar, fakat geciken müdahaleler hem maddi hem manevi açıdan zarar demektir. Aslında, rutin olarak yapılan kontroller, hayati öneme sahiptir.

İşletme sahipleri, makul fiyatlar ödemekten kaçındıkları için, trafo işletme sorumlusu ile anlaşma yapmamaktadır. Bazı işletmeler sürekli erteleme ile riski çoğaltabilir. Oysa işletme sahipleri, bünyesinde yüksek gerilim işletme sorumlusu barındırması gerektiği halde barındırmazsa, önemli yükleri üzerine almak durumunda kalabilir. Örneğin TEDAŞ elektrik kesintisi yapabilir, ikinci olarak da olası ölümlü sonuçlarda kendisi suçlanacaktır.

TEDAŞ elektrik kesintisi konusunda çok ciddiye alınır yaptırımlar sunmamaktadır. Yani yasal olarak bu hakkı olmasına rağmen işletmelerin durumunu göz ardı edebilmektedir. Ancak söz konusu insan hayatı olduğu da unutulmamalıdır.