Tekirdağ enerji yöneticisi sözleşme talebinize kurumsal alt yapıyla yanıt veriyoruz. Mühendislik firmamızdan enerji etüt proje raporu da alabilirsiniz.

Güç Trafoları ve Tekirdağ Enerji Yöneticisi

Enerji yöneticiliğinin en önemli konularından biri, elektrik enerjisi sağlayan trafo tesislerinde meydana gelen enerji kayıplarıdır. Trafo alanlarındaki yüksek gerilim barındıran bölümlerde reaktif ceza nedeniyle maddi cezalar olabilmektedir. Çünkü kompanzasyon aleti ile hesaplama ayarı yapılması ve fazla akımın ortadan kaldırılması gerekmektedir. Kompanzasyon işlemi için www.trafosorumlusu.com adresini ziyaret edebilir ve talepte bulunabilirsiniz. Yüksek miktardaki reaktif cezadan kurtulmak için basit ama çok önemli bir adım olacaktır.

Sanayi alanlarındaki yüksek elektrik enerjisinin kontrol edilmesi ve daha az tüketim sağlamak için, bazı ekipmanlarda değişikliklere de gidilebilir. Örneğin aydınlatma sistemlerinin değiştirilmesi, çok kullanılmayan alanların düşük voltajda aydınlatılması gibi önlemler alınabilir. Bu tür önlemlerin sorumlu kişiyle paylaşılması ve onay alınması enerji yöneticisi görevleri arasındadır.

Binaların Isıtma Soğutma Sistemleri

Binalarda yer alan ısıtma ve soğutma sistemleri alınacak önlem ve uygulamalarla çok daha verimli hale getirilebilir. Örneğin binadaki güneş enerjisinden en yüksek miktarda faydalanmak bu önlemlerin başındadır. Ayrıca duvar bölümlerindeki sıcaklık kontrolünü sağlamak da bu kapsamda ele alınabilir. Yani sıcak hava soğuk zamanlarda içeride kalmalı, soğuk hava da sıcak dönemlerde dışarı çıkmamalıdır. Yalıtımın temel amacı da budur.

İyi bir yalıtım olan binadaki verimlilik miktarı diğer alanlara göre ciddi manada fazla olabilir. Başlangıç aşamasında yapılan yalıtım harcamaları bir süre sonra kendini amorti ederek artı değer kazandırır. Ancak yapılacak işlemlerin uzun vadede ve kapsamlı bir şekilde değerlendirilmesi de kritik bir konudur.

Tekirdağ Enerji Yöneticisi Online Başvuru

Enerji yöneticisi online başvuru yapabileceğiniz enerji belgesi platformu, farklı hizmetleri bir arada bulacağınız bir mühendislik firmasıdır. Günün her saati başvurularınızı yapabilir, talep iletebilir veya ücretsiz bilgi alabilirsiniz.  Ayrıca enerji verimliliği için binaların çıkarmak zorunda olduğu enerji kimlik belgesi için de taleplerinizi iletebilirsiniz. Yaklaşık 9 milyon civarı binada EKB olmadığı için 2020 yılından itibaren daire iş yeri alım satımı, devir işlemleri aksayacaktır. Bu belgeyle alakalı da sorularınızı iletebilirsiniz.

Comments are disabled.