Tekirdağ Enerji Etüt Proje

Tekirdağ Enerji Etüt Proje

Tekirdağ enerji etüt proje raporu taleplerinize kurumsal mühendislik alt yapımızla yanıt veriyoruz. İstanbul ve civar illerden de başvuru yapabilirsiniz.

Tekirdağ Enerji Etüt Proje Nedir?

Her binada enerji tüketimini sağlayan bir sistem vardır ve bu sistemin kendi içinde türleri bulunmaktadır. Doğal kaynaklar dışında oluşturulan bir mekanizmadan tüketim söz konusu olduğu için, zararın tespiti, tüketimin azaltılması gibi amaçlarla enerji etüdü yapılarak durum tespiti olmuş olur. Yani bir işletme bünyesinde tüketilen enerjinin nasıl daha iyi bir hale getirileceği bu proje ile sağlanacaktır. Yani önemli tasarruf tedbirleri anlamına gelen bir durum da söz konusudur. Sağlıklı tespit yapabilmek için bu alanda uzman bir enerji etüt proje uzmanı gerekmektedir.

Daha Verimli Tüketim Ne Demek?

Enerji etüdünde temel amaç verimi artırmaktır ve daha verimli kullanım sağlandığı zaman farklı açılardan artı elde edilir. Verimli tüketim, bir sanayi tesisinde en önemli konulardan biridir, çünkü üretim yapılırken yoğun bir şekilde tüketim yapılmaktadır. Devasa makinelerin çalışması için kullanılan yakıt, elektrik enerjisi, aydınlatma enerjisi gibi birçok işlem yüklü faturalar da demektir.

Bir sanayi tesisi kullanılan cihazlardan verim almak istiyorsa sorunsuz şekilde çalışmalarını devam ettirmelidir. Aydınlatma ve elektrik tasarrufları da hangi sorunlar varsa buna göre çözülebilir. Ancak verim artması kısa ve uzun vadede her açıdan avantaj olacaktır.

VAP Uygulamaları Pahalı mı?

Verimlilik Artırıcı Proje ya da VAP, yapılacak olan işlemlere göre genelde büyük miktarlarda olabilir. Bu nedenle sanayi işletmecilerinin bu miktarın altından kalkabilmesi ve kolaylık sağlaması adına, devlet teşvikleri devreye girmektedir. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı tarafından verilen teşvikleri takip ederek ertelemeli geri ödeme gibi artıları kullanabilirsiniz. https://www.enerji.gov.tr/tr-TR adresi üzerinden güncel duyurulara bakabilirsiniz.

EKB ve Tekirdağ Enerji Etüt Proje

2020 yılı ile beraber gündeme daha da fazla gelecek olan enerji kimlik belgesi binaların etiketlendirilmesi gibi düşünülebilir.  Bu etiketlendirme, enerji tüketim miktarları ve sınıflandırma ile alakalıdır. Yani binaya özel olması yönünden enerji etüt ile benzerdir ancak temel amacı verimliliğin nasıl artacağı değildir. İsteyen binalar enerji kimlik belgesinden sonra binalarındaki verimi artırmak üzere çalışmalara girebilir.