Enerji Belgesi Veren Bayimiz Olun

Enerji  belgesi veren bayi  olmak ister misiniz? Belge yapmamıza vesile olarak hem bize hem kendinize katkıda bulunabilirsiniz.

Bayi Olmak İçin Ne Gerekiyor?

Bayimiz olmak isteyenler, yasal olarak yetkilendirilmedikleri varsayılarak, prim usulü çalışma yapacaklardır.  Aracı kişi ya da kurum olarak, Teknik A.Ş’ ye başvurunuzla beraber avantaj elde edebilirsiniz.

Enerji Belgesi Yoğun Talep Alacak

Geçmiş yıllarda ertelenen enerji belgesi kararı, artık yaptırımlı bir hal aldığı için daha da önem kazanacak. Çünkü daire- iş yeri satmak isteyen her mekan sahibini yakından ilgilendiriyor. Binanın tamamında EKB olmadığında daireler satış işlemi yapamayacak. Özellikle de eski (2011 öncesi) binalar bu sorunla çok sık karşılaşacak.

Ne Kadar Prim Kazanırım?

Devam ettiğiniz işe engel olmadan, bayi olarak gelirinizi artırabilirsiniz. Her bulduğunuz müşterinin binası üzerinden yapılan hesaplamanın %25’i yani 4’te birinden gelir elde etmektesiniz. İşlem aşamalarına gelince;

  • Bulduğunuz müşteriye gerekli evrakları hazırlamasını söylersiniz ve hazırlıklar tamamlandığında bize gönderirsiniz.
  • Biz proje hazırlayıp onaya sunarız ve çıkarılan EKB size ve müşteriye gönderilir. Dijital ortamda kayıtlı bir belge olduğu için müşteri hemen e devletten kendi kontrol edebilir.

Herhangi bir sermaye olmadan ve bedel ödemeden kazançlı çıkabileceğiniz avantajlı bayilik sisteminden siz de faydalanabilirsiniz. Prim usulü serbest zamanlı- isteğe göre çalışma olduğu için sosyal güvence ve sabit maaş yoktur.

Bayilik için Kimler Başvurabilir?

Bayi olarak enerji kimlik belgesi pazarlaması yapmak ve prim kazanmak isteyen herkes firmamıza başvuru yapabilir. Şehir fark etmeksizin Türkiye’nin her ilinde bayi olabilirsiniz. Kimlerin bayi olabileceğine gelince, işin doğrudan muhatabı olan ve olmayan herkes bu kapsamda değerlendirilebilir.

Belgeyi çıkaran site yöneticileri, binalarla sürekli yakın temasta olan emlakçılar, inşaat firmaları ve yapı denetim firmaları ilk akla gelenlerdir.  Ayrıca bina enerji sistemlerinin değişimine katkıda buluna mantolamacılar da bayi olabilir. Yaşadığı alanda bina sahibi, bina yöneticisi tanıdığı olan kişiler, öğrenciler veya bu işi yapacağını düşünen herkes bayi olabilir. Bayi olanlar için EKB çıkarması gereken herkes iş yapma potansiyeline sahiptir.

ww.turkiye.gov.tr