Yetkili mühendislik kurumundan Ataşehir enerji kimlik belgesi almak için Teknik AŞ’ye, başvuru yapabilirsiniz. Önce e ticaret platformundan sorgulamayla artı sağlanabilir.

Ataşehir Enerji Kimlik Belgesi

Anadolu Yakası’ndaki Ataşehir ilçesi, tarihin çok eski dönemlerine ait yerleşim izleri barındıran köklü bir yerdir.  Kültürel açıdan çeşitlilik barındıran ilçede zamanla mahalleler birbirine bağlanmış ve bu şekilde bir bütünlük sağlanmıştır.  Eski yapılar da çok olduğu için enerji kimlik belgesi ihtiyacı olan çok sayıda binaya rastlanmaktadır. Bu binalarda, artık EKB zorunlu hale getirilerek modern standartlara uyum sağlanması amaçlanmaktadır.

5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu, belge alımı sayesinde bir binanın enerji tüketimindeki değerlendirmeyi önceden sunuyor. Bu durum, aslında binanın teknik açıdan artılarını ve tüketim miktarına bağlı verimini de açıklayan niteliktedir. Doğru seçimler yapan müşterilerle beraber, genel bilincin de arttığı aşikardır.

Yıkılan Binada Enerji Kimlik Belgesi Geçerliliği

Binalarda deprem nedeniyle yıkılma durumu varsa, enerji kimlik belgesi aynen devam eder, belgeye kayıtlarda yer alır. Ancak yapı ruhsatında değişiklik olursa belge de geçerliliğini kaybedebilir. Bunun dışında on senelik süre dolduğu zaman sağlam binalar da yenilemelidir.  Birçok kişi tek seferlik bir belge gibi düşünerek hali hazırdaki durumdan habersiz olabilmektedir. Oysa belgenin kendisinde de belirtildiği gibi on sene sonra yenilenmesi gerekmektedir. İnşaatlar, müstakil konutlar, binalar ve diğer tüm yapılar için Teknik A.Ş’ye başvuru yaparak sonuç alabilirsiniz.

Fiyat Hesaplaması Yapmak

Çok klasik bir tabir olmakla beraber, fiyat hesaplamasında standart bir rakam olmadığını belirtmek gerekmektedir. Çünkü bina türüne göre değişen bir durum söz konusudur. Bu hesaplamayı en iyi şekilde uygulamak üzere site giriş sayfasını kullanmanız önerilir.  Buradan istenen bilgileri yazıp hesaplama yaparak yaklaşık bir fiyat alabilirsiniz.  Dilerseniz Teknik A.Ş’ye bina türünü vs. söyleyerek de netlik kazanabilirsiniz.

Ataşehir Enerji Kimlik Belgesi Onay Süreci

İstanbul enerji kimlik belgesi başvurusu yapıldığı zaman, gerekli belgelerin hazır olduğu varsayılırsa bakanlık onayı alınır alınmaz size teslimat yapılır. Tarafımıza başvuru yaparken belge geçerlilik süresini kontrol ederseniz boşa zaman kaybı yaşanmayacaktır. Konuyla ilgili sorularınız varsa kurumsal hat ya da telefon üzerinden bize aktarabilirsiniz.Onayla birlikte www.turkiye.gov.tr adresinden kontrol mümkündür.

Comments are disabled.