Arnavutköy Enerji Kimlik Belgesi

On sene geçerli Arnavutköy enerji kimlik belgesi için Teknik A.Ş’ ye başvuru yapabilirsiniz. Apartman, müstakil, inşaat gibi seçeneklere göre fiyat belirlenmektedir.

Arnavutköy Enerji Kimlik Belgesi

Yüzölçümü bakımından epey geniş bir alanı kaplayan Arnavutköy, Rum ve Yunan kültürünün izlerini barındıran özel bir ilçedir. Farklı kültürler, farklı mimarileri beraberinde getirmiştir.  Eski yerleşim alanlarına ek olarak güncel biçimde inşaatlar da bu bölgede varlıklarını sürdürmektedir.

İstanbul enerji kimlik belgesi ihtiyacı, 2011 öncesi yapıların bu ilçede sık görülmesiyle alakalı bir duruma işaret eder. Teknik A.Ş, 1 Ocak 2019 tarihine kadar alınması gereken enerji kimlik belgesini kolay bir şekilde temin etmenizi sağlar.  Mühendislik firması olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş durumdayız.

EKB’de Hangi Bilgiler Var?

Teknik AŞ “Hakkımızda” bölümünde de bir adet örneğini göreceğiniz EKB, bina hakkında çok sayıda ayrıntılı bilgiyi içermektedir.  Tahmin edileceği gibi bu bilgiler enerji konularıyla ilgilidir. Bina enerji performansına dair merak ettiğiniz bütün ayrıntılar belgede A-B-C gibi sıralama ile belirtilmiştir. Belgede en önemli kısımlara biraz daha girilirse:

  • Ruhsat, toplam alan, belgeyi alan kişinin isim bilgileri temel bilgiler vs.
  • Sera gazı emisyonu (karbondioksit salınımı oranlarına uygunluk)
  • Çeşitli sistemlerin yıllık enerji tüketim miktarları; havalandırma, sıcak su, ısıtma, aydınlatma sistemleri gibi bilgiler
  • Bina dış malzeme özellikleri
  • İklimlendirme alanları
  • Güneş alma özellikleri bakımından pencere türleri, ayrıntılar
  • Belgeye özel kare kod gibi detaylar bulunabilir.

Bir binaya giriş yapmadan önce bu belgeyi bilen müşteriler, kısa sürede sağlıklı bilgiler elde edebilecektir. Yani herkes bir ürün ve hizmet hakkında bilgi alarak karşı tarafa para ödemesi yapmak ister. Bu belge de tam olarak bunu sağlar.

EKB geçerlilik süresi 10 senedir ve bu süre dolunca yeniden alınması gerekir.  Yani eski binalar yeni aldığı zaman on sene sonra tekrar almalı, 2011 yılında alanlar ise 2021 senesinde tekrar belgeyi çıkarmalıdır.

Arnavutköy Enerji Kimlik Belgesi Firma

Dilerseniz zamanından emin olmadığınız için belge durumunu kontrol etmek üzere www.turkiye.gov.tr e devlet sitesine giderek de bilgilere bakabilirsiniz. Hem başvurunuz öncesinde kafanızda da bazı şeyler netleşmiş olacaktır. Bu durum  enerji kimlik belgesi firma başvurusunda da geçerlidir.