Barış, Dereağzı, Gürpınar, Marmara, Büyükşehir, Kavaklı, Sahil Adnan Kahveci gibi mahallelerden gelen Beylikdüzü enerji kimlik belgesi uzmanı arayışınıza kapsamlı şekilde yanıt veriyoruz.

Beylikdüzü Enerji Kimlik Belgesini Kimler Alabilir?

Zorunlu tutulan EKB, eski binalarda apartman yöneticisi, yeni binalarda da müteahhit tarafından alınmalıdır. Bu konu çok karmaşık bir hale dönebildiği için açıklık getirmekte fayda olacaktır:

  • Şu an bulunduğunuz bina, eski- mevcut yapı demek, 2011 yılından önce yapı ruhsatı var demektir.
  • Yeni bina ise bu tarihten sonraki yapılardır. Böyle bir ayrım yapılmasının nedeni, Enerji Verimliliği Kanunu’nun 2011’den itibaren iskan ruhsat belgeleri için EKB’yi i zorunlu hale getirmesidir. Yani belge alınıp alınmayacağı konusunda emin değilseniz bu durumlara göre harekete geçebilirsiniz.

Birçok apartman veya müstakil binanın olduğu sitelerdeki duruma bakıldığında yine site yöneticisi belgeyi alacaktır. Yönetici, daire sahiplerinden teker teker belge parası alır ve bu şekilde başvuruları yapar.

Beylikdüzü Enerji Kimlik Belgesi

Elinizde Beylikdüzü enerji belgesi ve bunu sahte mi değil mi diye sorgulamak istiyorsanız, BEP yazarak arama motoru üzerindeki siteye girebilir, durumu ayrıntılı görebilirsiniz. Teknik A.Ş, SMM Elektrik Mühendisi ve EKB Uzmanı niteliğindeki ekibiyle, kapsamlı bir danışmanlık sunmaktadır.

Belge Üzerindeki Veriler Nasıl Elde Edilir?

EKB üzerinde, yıllık enerji tüketim performansı, sera gazı salınımı, aydınlatma, havalandırma, iklimlendirme gibi birçok ayrıntı vardır. Dijital ortamda www.turkiye.gov.tr üzerinden de bu detaylar görülebilir. Tüm bu ayrıntıların nereden geldiği ve nasıl ölçüldüğü merak konusudur:

BEPTR ismindeki program, teknik bir yazılımla ortalama sonuçları sunar. Teknik A.Ş, bu program içerisinde istenen bilgileri verir ve yaklaşık değerlerin çıkmasını sağlar. Böylece belge üzerindeki değerler oluşturulur. Yaklaşık değerlerin verilmesi, temel bilgileri alabilmek için olacaktır.

BEPTR kullanımı için yetkilendirilmiş olmak gerekmektedir.  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından bu belgeyi hazırlama yetkisi verilmelidir.

Enerji Kimlik Belgesi Fiyat Hesaplaması

Teknik A.Ş ana sayfasından enerji kimlik belgesi fiyat hesaplaması olmalı ve buna göre bir aşama kaydedilmelidir. Kutucuk halinde görünen kısımlara bina durumu gibi ayrıntıları girebilir ve sonuç alabilirsiniz. Ticari binadaysanız metre kareye göre hesaplama yapılır ve işletme sahiplerine çıkan rakam bölüştürülür. İnşaat halindeyse zaten yapı ruhsatı ile beraber alırsınız

Akalan, Atatürk, Aydınlar, Bahşayiş, Başak, Belgrat, Celepköy, Çakıl mahallelerindeki binalarınız için Çatalca enerji kimlik belgesi başvurularınızı alıyoruz.

Comments are disabled.