Esenyurt Enerji Kimlik Belgesi

Atatürk, Esenkent,  Ardıçlı, Güzelyurt, İncirtepe, İnönü, İstiklal gibi yerlerden Esenyurt enerji kimlik belgesi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Esenyurt Enerji Kimlik Belgesi Nereden Alınır?

Kurumsal yapıdaki Teknik A.Ş, enerji yöneticiliği enerji kimlik belgesi uzmanı taleplerinize tecrübeyle yanıt verir. 2020’ye kadar ve daha sonrasında da zorunlu tutulan enerji kimlik belgesi için bir arayış içerisindeyseniz kolayca çözüme ulaşabilirsiniz.

Gündemde giderek daha fazla yer bulan EKB, bazı durumları engelleyeceği için talep artışını yaşamaktadır. Enerji kimlik belgesi nereden alınır diyorsanız,  Teknik AŞ’de bir telefon kadar mesafeyle alım yapacağınızı hatırlatmak isteriz. Belge, sistem üzerinden hazırlanılan ve onaylanıp size dosya halinde gönderilen niteliktedir. Bu belgeyi size gönderdiğimiz zaman, kendiniz de e-devlet üzerinden kontrolünüzü yapabilirsiniz. Binanızdaki mevcut durumu merak ediyorsanız da yine BEP https://beptr.csb.gov.tr belge alınca sorgulama yapabileceğiniz sitedir.ve e-devlet siteleri yardımcı olacaktır.

Silinen EKB Ne Olacak?

Elinizdeki belge eğer bir nedenle silindiyse de endişe etmenize gerek yoktur.  Çünkü sistemde kaydınız var olduğu için yeniden belgedeki bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca firmamızdan da dijital ortamda talepte bulunabilirsiniz.  Telefon hattı üzerinden kısa sürede PDF formatında gönderim yapılacaktır. Yani Türkiye’nin neresinden, hangi ilinden başvuru yaparsanız yapın, belge gönderimi kolayca tamamlanacaktır. Sadece taslak, onay süreci gerekmektedir.

Esenyurt Enerji Kimlik Belgesi Fiyatları

Tartışmalı, tam anlaşılamayan konulardan biri EKB fiyatları konusudur. Fikir vermesi bakımından şöyle bir sıralama yapmak faydalı olacaktır:

  • Bina türlerine göre EKB fiyatı değişir. Müstakil, ticari bina, apartman, diğer yapılar vs. farklı değerlendirmeler söz konusudur.
  • Bina içerisindeki daire sayısına göre fiyat değişir. Daire başı fiyatla toplam sayı çarpılarak sonuç bulunur.
  • Müstakil tek binalarda metre karesi 50’yi geçerse belge hesaplaması yapılır. Müstakil binaların oluşturduğu bir site varsa, toplama göre hesap yapılacaktır.
  • Metre kare üzerinden hesaplama ticari işletme binalarında yapılmaktadır. Yani bina amacı da önem kazanır. Oteller, alışveriş merkezleri, plazalar, hastaneler vs. bu kapsama girer.
  • Sene sonu ve yeni yıl fiyatları arasında farklılıklar olabilir. Çünkü yeni yılla beraber kurumsal düzeyde değişikliklere gidilebilir.

Net bir şekilde enerji kimlik belgesi fiyatları arayışı için Teknik A.Ş’ ye başvuru yapabilirsiniz. Günün her saati 0850 305 43 52 numaralı hattı kullanabilirsiniz.