Ağaçlı, Akpınar, Akşemsettin, Alibeyköy, Çırçır, Çiftalan, Defterdar, Düğmeciler gibi mahallelerdeki Eyüp enerji kimlik belgesi talebinizi ekonomik şekilde karşılıyoruz.

Eyüp Enerji Kimlik Belgesi Ücretsiz Bilgilendirme

EKB konularının tamamı hakkında ücretsiz şekilde firmamızdan bilgi alabilirsiniz.  Sadece fiyat değil, kanun ayrıntılarına dair merak ettiğiniz durumları da tarafımıza iletebilirsiniz. Hem 0850 ile başlayan numara hem de cep telefonu üzerinden ulaşım sağlanabilecektir. Site ana sayfasında bu numaraları bulabilirsiniz.

Zorunlu tutulan bir belge olması nedeniyle, belge için neler yapılması gerektiği ve bazı terimler kafa karıştırabilmektedir. Örneğin eski, yeni, mevcut bina, mantolamanın zorunlu olup olmaması, müstakil evlerin nasıl EKB alacağı vs. liste uzayacaktır. Kimlerin belgeyi alması gerektiği de ayrı bir konudur. Müteahhitler ve apartman- site yöneticilerinin belge alma hakkı vardır. Belgeyi veren kurum konusunda da yine belediyelerle yetkili mühendislik firmaları çok karıştırılmaktadır. Oysa belediyenin bu tür bir belge verme yetkisi kesinlikle yoktur. Yanlış yönlendirmeler yapabildikleri için, insanların aklında yetkili kurum gibi kalabilmektedir.

İnşaat Halindeki Binalar İçin EKB

EKB olarak kısaltılan enerji kimlik belgesi ve farklı özellikteki yapılar için talep edilebilir. Yapılar henüz tamamlanmadıysa, inşaat halindeyse, kullanım izin belgesi için EKB alımı zorunludur. Tabii ki oluşturulan belge, yasal açıdan gerekli koşullara uyan binalar için geçerlidir. İnşaat alanı 50 metre kareden daha az bir alanı kaplıyorsa, ibadet yeriyse, anıt veya korunan kurumlarsa belgeyi almaya gerek olmayacaktır.

İnşaat alanının EKB açısından hesaplaması yapılırken, aynı diğer binalarda olduğu gibi kapladığı metre kareye göre işlem sürdürülür. Teknik A.Ş, inşaat tamamlandığı zamanki toplam daire sayısı üzerinden ekonomik bir şekilde hizmet verecektir. BEP-TR yazılım izni ve enerji kimlik belgesi verme yetkisi olması nedeniyle firmamıza güvenle başvuru yapabilirsiniz. Piyasadaki diğer firmaları incelerken de yetki belgesi durumunu kontrol etmeniz önerilir. Küçük ve büyük yapılarda dolandırıcılık mağduru olmamanız için bu önemli bir detaydır.

Eyüp Enerji Kimlik Belgesi Yapı Ruhsatı Aşaması 

Düzenleme yapıldığından, enerji kimlik belgesi almak isteyen kişiler kullanım izni belgesi alırken EKB çıkartmak zorundadır. BEP- TR yazılımına adaptasyon amacıyla bu değişiklik gündeme gelmiştir.

Belge kontrol,www.turkiye.gov.tr

Comments are disabled.