Atalar, Cevizli, Çavuşoğlu, Esentepe, Hürriyet, Karlıktepe, Kordonboyu vs. mahalleleri için Kartal enerji kimlik belgesi alabilirsiniz.

Mimari Proje Yoksa Süre Nasıl Etkilenir?

Bazı eski yapılarda mimari proje yoktur ve bu gibi hallerde enerji kimlik belgesi süresinde uzama olabilir. Çünkü ekibimiz öncelikle bulunduğunuz bina için yerinde tespitle mimari proje hazırlamaktadır. Normal şartlarda belgenin çıkarılma süresi daha kısadır.

Kartal Enerji Kimlik Belgesi Evraklar Nereden Temin Edilir?

Mimari proje, EKB çıkarmak için en önemli belgelerden biridir. Bu ve birçok belge belediyelerin imar bölümünden alınabilmektedir.

Eski binalar, yapı ruhsatı, mimari proje ve mantolama sözleşmesi

Yeni binalar, mimari proje, ısı yalıtım raporu, elektrik projesi ve yapı ruhsatı belgeleriyle Teknik A.Ş’ ye başvuru yapabilirsiniz. Belgeler hakkında daha çok bilgi için dilediğiniz zaman tarafımıza ulaşabilirsiniz. EKB uzmanı ekibimizle beraber gün içinde soruları yanıtlıyoruz.

Bina Yakıt Sistemindeki Değişikliklerde Sorun Olur mu?

Binaların ısınma yöntemleri yapı ruhsatındaki görülenden farklıysa, belge üzerinde doğru yansıtılması için önce ruhsattan değişikliğe başlanacaktır. Çünkü ısınma, yalıtım gibi durumlar, belge üzerinde değerlendirilen enerji verimliliği konularıdır.

Yapılan değişikliklerle beraber EKB, ölçü olarak ortalama da olsa, doğruları yansıtmalıdır. Bir daire içerisindeki ısıtma sistemi sobaysa, ancak yapı ruhsatında farklı görünüyorsa, sobaya çevrilmesi için başvurular yapılmalıdır. Yani verimlilik değerlendirmesi öncesinde daire zemini ile ruhsat tutarlılığı aranır. Tersi durumlarda da aynı işlemler yapılır.

Kartal Enerji Kimlik Belgesi Başvurusu

Kartal ilçesi, İstanbul ve tüm Türkiye üzerinden enerji kimlik belgesi başvurusu işlemini Teknik AŞ’ye yapabilirsiniz.  Belge hazırlığı ve teslimat dijital ortamda sağlanmaktadır. İşlemleriniz tamamlandığında telefon üzerinden ya da maille dosya aktarımı yapılır. Yazılıma giriş yapılması ve başlangıçta tarafımızla sözleşme işlemlerinin tamamlanmasıyla bu sağlanır.

Başvuru sahipleri, diledikleri zaman kendi e devletinden EKB’sini kontrol edebilir. Belge denetimi, Binalarda Enerji Performansı resmi sitesi olan “BEP Gov tr” üzerinden de görülebilmektedir. Site, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde hizmet vermektedir. Ayrıca BEP resmi sitesinde yetkili mühendislik ve danışmanlık firmaları listesini de görebilirsiniz.  Firmamızın BEP-TR kullanım için yetkisi de vardır. Zaten bu yazılım sayesine EKB verilmektedir.

Belge Kontrol İçin https://beptr.csb.gov.tr

Comments are disabled.