Acıbadem,19 Mayıs, Bostancı, Caddebostan, Dumlupınar, Caferağa Eğitim vs. üzerinden gelen Kadıköy enerji kimlik belgesi taleplerinizi karşılıyoruz.

Yıl Sonuna Kadar Kadıköy Enerji Kimlik Belgesi

Yıl sonuna kadar alacağınız enerji kimlik belgesi, indirimli fiyatlardan faydalanmanız anlamına gelmektedir. Teknik A.Ş, 2020 yılından sonra gelen başvurularda yeni ücretlendirmeye geçecektir. Bu durum eski bina olan 2011 öncesi ruhsatlı yerleri ilgilendirmektedir. Bu yıldan sonraki binalar, başlangıç aşamasında zaten EKB almaya zorunlu tutulmuştur.

Bina Performansını Artırmak İçin Hibe- Kredi Desteği Var mı?

Binalarda Enerji Performansı resmi sitesindeki açıklamalara göre, böyle bir durum şu an yoktur. Bunun temel nedeni, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın bu gibi bir karar almamasıdır. Ayrıca performans artışının enerji kimlik belgesi alımında zorunlu tutulmaması ve daha çok ortak taleple olmasıdır.  Belge almadan önce tüm binalarda eğer belli bir performans sınırı olsaydı, durum daha da farklı bir hal alacaktır. Şu an için C sınıfı bina şartı olsa da yeni binaları ilgilendirir.

İlerleyen dönemlerde bina performansıyla ilgili kredi destek durumu yasal düzenlemelere ve ihtiyaçlara göre değişebilir. Enerji kimlik belgesi için kredi durumu ise daire başına büyük rakamlar olmadığı için pek mümkün görünmemektedir. Ancak ilerleyen yıllarda ne olacağı da kesin değildir.

Ekstra Hangi Hizmetler Alabilirim?

Teknik A.Ş bünyesinde sadece EKB değil çok sayıda alanda hizmet alabilirsiniz. Termal ölçüm ve raporlama, enerji yöneticiliği, elektrik iç tesisat kontrol, verimlilik arttırıcı proje öne çıkanlardan bazılarıdır.

Trafolarda hayati durumlara neden olduğu için kritik hale gelen Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu hizmetini de firmamızdan alabilirsiniz.  Topraklama vb. periyodik kontrol, trafo gibi yüksek gerilim tesisi olan işletmeleri yakından ilgilendiren hizmetlerdir. Çok göz ardı edilen bir alan olduğu için ciddi kayıplar yaşanmaktadır.

Kadıköy Enerji Kimlik Belgesi En Uygun

Anadolu Yakası’nda enerji kimlik belgesi en uygun arayışınıza ideal fiyat ve hizmetle yanıt veriyoruz. Gerek bilgilendirme gerekse işlem sürecinin başlatılması için firmamıza ulaşabilirsiniz. Üstelik bu ilçeyle sınırlı kalmadan, Türkiye’nin tüm şehirlerinden, tüm mahallelerinden başvuru yapabilirsiniz.  Elektronik bir ortamda hazırlanan belge olduğu kendiniz belgeyi hızlıca alabilir ve kontrol edebilirsiniz.

Belge Kontrol için; www.turkiye.gov.tr  

Comments are disabled.