Güngören Enerji Kimlik Belgesi

Akıncılar,  Gençosman, Güven,  Haznedar, Mareşal Çakmak, Abdurrahman Nafiz Gürman vs. mahallelerinden Güngören enerji kimlik belgesi başvurusu yapabilirsiniz.

Anıtlar EKB Alır mı?

Anıtlar, yaşanan önemli bir olayın gelecekte uzun zaman boyunca anılmasını amaçlayan yerlerdir. Sembolik bir niteliği vardır ve özel olarak oluşturulan yapılardır. Bu gibi yerler, Enerji Verimliliği Kanunu’na göre zorunluluk konusunda muaf tutulan yerlerdir. Yani anıtlar EKB çıkarmamalıdır. Benzer mantıkla korunan devlet binaları, Milli İstihbarat Teşkilatı gibi yerler de EKB’ den muaf olan yerlerdir.

Güngören Enerji Kimlik Belgesi Alma Süresi

Enerji kimlik belgesi, aşamalı bir şekilde alınır ancak bakanlık onayı ve teslimat kısa sürmektedir.  En önemli kısımlar, fiyat hesaplamasının yapıldığı ve yazılımın kullanıldığı kısımlardır.  Tabi bu işlemler öncesinde belgelerinizin olduğu da varsayılmaktadır.  Mimari proje olması sürecin sağlıklı bir şekilde işlemesinde belirleyicidir.

Bazı binalarda eski bir yapılanma olduğu için mimari projeye rastlanmayabilir.  Bu tür binaların günümüzde enerji kimlik belgesi olmazsa satışı gibi bir işlem söz konusu değildir. Bu nedenle belge alması zorunludur ve mimari projesi yoksa enerji kimlik belgesi alma süresi uzayabilir. Çünkü Teknik AŞ, öncelikle binanızın olduğu yere gelip tespit yaparak basit de olsa bir mimari proje hazırlayacaktır.

Verimlilik Yasası Değişir mi?

Yasaların temel amacı, birtakım konularda düzenleyici ve iyileştirici etkiler yapmasıdır.  Bu nedenle konuyla ilgili olarak da ilerleyen zamanlarda yeniliklerin olması muhtemeldir. Her geçen gün tüketim hassasiyeti konuları daha da öne çıktığı için, yasalara da yansıyan bir durum olması kaçınılmazdır. Kontrol edilen ve edilemeyen biçimdeki enerji tüketimi, giderek daha çok zarara neden olduğu için, önleyici ve koruyucu bazı yaptırımlar olasıdır. Şu anki aşama belirli bir düzenin oturma aşamasıdır. Zamanla daha da iyileştirici maddeler eklenebilir.

Güngören Enerji Kimlik Belgesi Firma

İstanbul enerji kimlik belgesi firma seçiminiz, sorunsuz biçimde işlemlerin tamamlanması için önemlidir.  Piyasada, internetin yanıltıcı etkisini kullanan kişiler olabildiği için bazı kriterlere önem vermeniz gerekir.  Teknik AŞ, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiştir ve BEP-TR yazılımını kullanmaya hakkı vardır. BEP-TR yazılımı, ölçümlerin ve A-G arası enerji sınıflandırması işlemlerini yapar.

Belge sorgulama: https://beptr.csb.gov.tr