Ümraniye Enerji Kimlik Belgesi

Adem Yavuz, Cemil Meriç, Atakent, Çakmak,  Atatürk, Armağanevler, Aşağı Dudullu, Altınşehir vs. mahalleleri Ümraniye enerji kimlik belgesi başvurusu yapabilir.

Projede Hata veya Eksik Olursa Ne Olur?

Belirli standartları olan yapılarda olmaması gereken bir hata varsa, bu durum yüklenici ve yapıcı firmanın sorumluluğu dahilindedir. Projede hata varsa da projeyi hazırlayan mühendislik firması sorumludur. Olası sorunlarda bu iki ayrıma da dikkat ederek çözüm yoluna girilebilir. Genellikle yeniden proje çizim yoluna gidilmektedir.

Ümraniye Enerji Kimlik Belgesi ve Seralar

Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği’ne göre seralar enerji kimlik belgesi alma zorunluluğu olmayan yerlerdir. Tarımın yaygın yapıldığı alanlarda sera yapıları sık görülmektedir ve ortalama bir görsel düşünülürse, güneş geçiren özellikleri dikkat çeker. Sera alanları, bina özelliği taşımaz ve enerji sistemleri de daha farklıdır. Enerji tüketimi de oldukça sınırlıdır. Bitkisel ürünlerin besin kaynağı olan güneş seralarda devamlı içeri giren bir enerjidir.

EKB Kiracıları İlgilendirir mi?

Ödeme ve EKB çıkarılması konusunda kiracılar bazı sorular sorabilmektedir. Binanın tamamına yönelik çıkarılan enerji kimlik belgesi, doğrudan kiracılarla ilgili değildir. Ev sahibi kimse, o kişi kendi daire payını öder ve apartman- site yöneticisi belgeyi çıkarmaktan sorumludur. Ancak sürecin hızlı işlemesi için bazen kiracılar parayı verip kiralarından düşebilmektedir. Henüz yapılmamış inşaat halindeki binalardan da müteahhitler sorumludur.

Ümraniye Enerji Kimlik Belgesi Veren Yer

Ümraniye enerji belgesi veren yer arayışınıza güvenli şekilde karşılık veriyoruz. EKB başvurusu yaptığınız zaman,  binayla ilgili detaylar alınır. Sözleşme- hesaplamaya bağlı proje onayı verdiğinizde hangi belgelerin hazırlanması gerektiği açıklanır ve süreç başlar.

Projeniz, profesyonel ekiple BEP-TR üzerinden hazırlanır. Yazılımın amacı belgede yer alan ölçümleri ve bina sınıflandırmasını referans bina doğrultusunda yapmaktır. Bu da teknik bazı bilgileri gerektirir. Denetimli bir şekilde, sınırlı sayıdaki kişi tarafından BEP-TR kullanılmaktadır.

Belgeleriniz ve proje, bakanlığa gönderilerek onay beklenir, Çevre Şehircilik Bakanlığı onayından sonra da belgeniz PDF formatında gönderilecektir. https://beptr.csb.gov.tr adresinden belge görülebilir. Bu şekilde ihtiyacınız olan her yerde kullanılabilir. Teknik AŞ olarak, belgenin çıkarılması için tüm yetkilere sahip bulunmaktayız. 0850 305 43 52 numaralı kurumsal hatta her zaman ulaşabilirsiniz.