Sultangazi Enerji Kimlik Belgesi

Uğur Mumcu, İsmetpaşa, Cebeci, 50. Yıl, 75. Yıl, Yunus Emre, Cumhuriyet, Sultançiftliği vs. mahalleler Sultangazi enerji kimlik belgesi için başvuru yapabilir.

Sultangazi Enerji Kimlik Belgesi Binada Nereye Asılır?

Bir bina için EKB alındığı zaman nüshaları bina sahibi, yönetim kurulu vs.ye dağıtılır. Ayrıca her dairenin görmesi için bina girişine asılması gerekmektedir.  İhtiyaç duyulduğu zaman bu belgeye kolayca herkes ulaşabilmelidir. Çünkü daire satışı esnasında dikkate değer bir artısı olacaktır.

Dosya halinde dijital ortamda size gönderilen enerji kimlik belgesini kaybederseniz, yeniden talep edebilirsiniz.  Kendiniz e devlet bilgilerinizi girerek de belge kontrolü yapabilirsiniz. Arşiv avantajımız olduğu için Enerji Kimlik Belgesi Uzmanı desteği her zaman verilmektedir.

Depo Alanları EKB Alır mı?

5627 Enerji Verimliliği Kanunu- BEP Yönetmeliği’ ne göre depo alanları münferit yerler olarak düşünülerek enerji kimlik belgesi alımından muaf tutulmuştur. Ancak ayrı bir bölüm olarak inşa edilen depolar için geçerlidir. Yani tek başına kullanılan ve ısıtma soğutma yapılmayan yerlerin enerji verimliliği değerlendirmesine de gerek yoktur.

Bina içerisinde en alt katta depo alanı olarak kullanılan dükkanlarda farklı bir durum vardır. Binanın tamamı için EKB alındığı için dükkan ayrılmaz.   Yani dükkan depo olarak enerji tüketmeden kullanılsa bile yine EKB ödemelerine dahil olmak zorundadır.  Bu benzeri ayrımlar konusunda emin olamadığınız durumlar varsa Teknik AŞ’ye sorabilirsiniz. enerji kimlik belgesi uzmanı ekibimizle, sorularınızı bir bedel ödemenize gerek kalmadan yanıtlıyoruz.

Sultangazi Enerji Kimlik Belgesi Veren Yer

Özdeşleştirildiği yapılar bina olsa da çok çeşitli bina türleri vardır. Müstakil binalar, ticari binalar da enerji kimlik belgesi almakla yükümlüdür.  Hesaplama konusunda netlik kazanmak için site girişindeki formu doldurabilirsiniz. İnşa tarihine göre bina türü de 2011 yılı baz alınarak girilmelidir. Yeni bina, bu tarihten sonraki binalardır. Binanızın EKB durumuna göre yeni çıkarmak veya güncellemek üzere tarafımıza başvuru yapabilirsiniz.

Birçok hizmeti barındıran mühendislik firmamız, Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından belge verme yetkisine sahiptir.  İstanbul enerji kimlik belgesi veren yer için en uygun fiyat ve hızlı sonuç garantisiyle sonuç alabilirsiniz.

EKB Kontrol www.turkiye.gov.tr