Şişli Enerji Kimlik Belgesi

19 Mayıs, Fulya, Duatepe, Feriköy, Bozkurt, Ergenekon, Esentepe, Eskişehir vs. mahalleleri Şişli enerji kimlik belgesi başvurusu yapabilir.

CO2 ve Yıllık Tüketimin Enerji Kimlik Belgesindeki Önemi

Ortalama ölçümlerin alınması esnasında binanın yıllık enerji tüketim miktarı ile CO2-karbondioksit salımı arasında paralellik vardır. Yani bir bina ne kadar verimli tüketim yapıyorsa zararlı gaz salınımı azalacak demektir. Bu da geleceği tehdit eden sera gazı etkisinin önüne geçmede ufak ama önemli bir işlemdir. C enerji sınıfı olmadan enerji kimlik belgesi alınamadığı düşünülürse, toplamda önemli katkılardan bahsedilebilir. Yani enerji kimlik belgesi sadece daire satış değerini artırmaz, doğal açıdan katkısı vardır.

Şişli Enerji Kimlik Belgesi Referans Binadaki Kriterler

Kriterlere geçmeden önce referans binayı açıklamakta fayda olacaktır. Enerji kimlik belgesi almak için BEP-TR(https://beptr.csb.gov.tr) yazılımı kullanılır ve yazılım, bazı referans bilgilere göre sınıflandırma yapmaktadır. Yani olması gereken kriterlerin bulunduğu referans bina ile hali hazırda belgesi hazırlanan bina arasında karşılaştırma yapılacaktır. Alt başlıkları şöyledir:

  • Yer ve iklim verileri
  • Geometri
  • Bina kabuğu
  • Mekanik sistemler
  • Aydınlatma sistemi
  • Sıcak su sistemi
  • Yenilenebilir enerji ve kojenerasyon sistemi

Enerji Performans Değerleri

EKB üzerinde de görülen A-G arası sınıflandırmada her sınıfın enerji performans değeri vardır. Referans bina, 100 ve daha alttaki rakamları işaret ettiği için yeni binalar en az C almalıdır.  A sınıfı; 0-39, B sınıfı 40-79, C sınıfı 80-99, D sınıfı 100-119 vs. olarak sıralama devam eder. Eski binalarda referans bina değerine uyum olmasa da EKB verilmektedir.

Şişli Enerji Kimlik Belgesi Uygun Fiyat

EKB Uzmanı ekibiyle Teknik AŞ enerji kimlik belgesi fiyat beklentinizi karşılar. Kaç daire varsa, ölçüm neyse tarafımıza iletip ücretsiz fiyat alabilirsiniz. Yasayla ilgili merak ettiklerinizi de sorabilir, buna göre hareket edebilirsiniz.

İstanbul ve ilçeleriyle sınırlı kalmanıza gerek olmadan Türkiye genelinden gelen başvurularınızı kabul ediyoruz. EKB alındığı zaman sistemde görüntülendiği için şehir fark etmemektedir. En uzak şehirde de olsanız, telefon ve internetle dosya gönderimi sağlanmaktadır. Daire başı bir hesaplama olduğu için, bina sakinleriyle etkileşim halinde olmanız süreci hızlandırır ve sizi mağdur etmez.