Tuzla enerji kimlik belgesi başvurusu Tuzla, Akfırat, Anadolu, Aydınlı, Aydıntepe, Cami, Evliya Çelebi, İçmeler vs. mahallelerden yapılabilir.

Tuzla Enerji Kimlik Belgesi Doğru Yatırım

Yatırımı doğru bir şekilde yapmak isteyenler için enerji kimlik belgesi önemli bir kriterdir. Çünkü eski bir binadaki enerji verimliliği ile yeni binadaki değerler aynı olmayacağı için, alırken ve satarken daha yüksek bir fiyatlandırma olacaktır. Verimlilikle değerin paralellik gösterdiği unutulmamalıdır.

Performansı artırıcı etkilerin yatırıma kattığı değeri de gözden kaçırmamak gerekir.  Bina, 2011 öncesiyse, EKB alınmadan önce bazı işlemlere tabi tutulması ve C sınıfı limitini tutturması önerilir. Bunu yapmak için binadaki daire sahipleri birlikte hareket ederse süreç daha da kolaylaşacaktır.

Her daire sahibinin ilerde kar elde edeceği düşüncesi avantajlı bir durumdur. Tek seferde her bölümü düzelttirmek yerine aşamalı biçimde ilerleme kaydedilebilir. Bu şekilde bütçenize de zorlama olmadan hareket edilecektir.

  • Daire iç kısımlarındaki aydınlatma sistemlerinden başlanabilir.
  • Sonra, doğal enerji kaynaklarının maksimum kullanımı hedeflenir. Güneş enerjisinden en çok yararlanabilecek şekilde ayarlamalar yapılır.
  • Mantolama, bina tamamında enerji verimini sağlayacaktır. Bu gibi işlemler tamamlandığı zaman enerji kimlik belgesi başvurusu yapılabilir.

Güncelleme Zamanı Hesaplama

Elinizdeki enerji kimlik belgesinin güncelleneceği tarih belgede belirtilmiştir.  Örneğin 2017 yılında belgeyi aldıysanız 2027’de yeni bir tane çıkarılması gerekir. Fakat bu süre içinde, enerji verimliliğini etkileyen diğer etkenler olursa, bir sene içinde yenilenmesi gerekmektedir.

Tadilat işlemlerinde hangisinin yenileme gerektirdiği konularına Teknik AŞ’den yanıt bulabilirsiniz. 7/24 bilgilendirme için bir ücret istenmeden sorularınız cevaplanmaktadır.

Bağımsız Bölümler İçin EKB Alınabilir mi?

EKB, bir binanın tamamı ile ilgilidir. Fakat bu binada bazı bağımsız bölümler olabilir. İsteyen kişiler,  bağımsız alanlar için enerji kimlik belgesi alabilmektedir.

Tuzla Enerji Kimlik Belgesi Veren Yer

Enerji kimlik belgesi veren yer arayışınız için EKB Uzmanı ekibiyle Teknik AŞ ideal bir seçenektir. Bu belge yasal zorunluluk haline geldiği için, titiz şekilde hizmet süreçlerini yerine getiriyoruz. Başvuru yapmadan önce fiyat hesaplaması öğrenmeniz ve gerekli belgeleri hazırlamanız önerilir. İlçenin tüm semtlerinden, şehrin genelinden ve Türkiye sınırındaki her yerden talepleri alıyoruz. Belgenizi alır almaz https://beptr.csb.gov.tr  adresinden kontrol edebilirsiniz.

Comments are disabled.