Zeytinburnu Enerji Kimlik Belgesi

Zeytinburnu enerji kimlik belgesi için; Beştelsiz, Çırpıcı, Gökalp Kazlıçeşme, Maltepe, Merkezefendi, Nuripaşa,  Seyitnizam vs. mahallelerinden başvurabilirsiniz.

Zeytinburnu Enerji Kimlik Belgesi Zamanı

Alt yapıda gereken tüm yetkilere sahip Teknik AŞ, BEP-TR (belge kontrol https://beptr.csb.gov.tr ) üzerinden projenizi hazırlar ve Çevre Şehircilik Bakanlığı onayına sunar. Belgelerinizde eksiklikler varsa belediyelerin imar bölümünden tamamlamanız sürece katkı sağlayacaktır. Mimari proje, belgeler içinde en önemlisidir. Bunun dışında bakanlık onay verir vermez sistemde belge yer alacaktır. E devlet şifrenizle kendi sayfanızdan girerek kontrol edebilirsiniz.

Mimari Proje Yoksa Enerji Belgesi Alınır mı?

Mimari proje olmaması, genelde eski binalarda ortaya çıkan bir durumdur. Böyle bir durumda, Teknik AŞ olarak basit bir mimari proje hazırlığı yapılacaktır. Bulunduğunuz yerdeki binanın krokisi alınarak enerji kimlik belgesi alımı için gerekli zemin sağlanır.

BEP-TR için taslak hazırlayabilmek için referans bina ile karşılaştırılacak olan asıl binanın verileri girilmelidir. Sizden istenen belgelerin amacı da yazılımdaki girişi yapabilmektir.

EKB Yaptırımı Neden Var?

Eskiden EKB alınmasıyla ilgili bir yaptırım yoktu; fakat 5627 sayılı Enerji Verimlilik Kanunu ve Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği çıktığı zaman değişiklik zorunlu hal almıştır. AB standartlarına uyum amaçlı elektronik aletlerdeki enerji sınıflandırması, artık dairelerde de geçerli tutulmuştur.

Enerji belgesindeki temelde amaç verimlilik- sınıf etiketleriyle fiyat artışını sağlamaktır. Ancak daha önemlisi çevreye sera gazının daha az salgılanmasına katkı hedeflenir. İnsanlar işin ekonomik kısmıyla daha fazla ilgilendikleri için ön planda olan kısım da fiyat artışlarıdır. EKB’ si olan daireler otomatik olarak artmaktadır.

Göz ardı edilen sera gazı salınımındaki sınırlama, sınıf yaptırımıyla sağlanmaktadır. Yeni binalar, enerji performans miktarında 100 ve daha az rakama sahip olmalıdır. Verimli tüketim demek sera gazının da azalması anlamına gelmektedir.

Zeytinburnu Enerji Kimlik Belgesi Fiyatı

Enerji kimlik belgesi fiyatı daire başına makul rakamlarla verilmektedir. Toplam hesaplama daire sahibi başına bölündüğü için miktar da azalacaktır. Günün her saati, bilgi almak, fiyat sormak veya başvuru yapmak için Teknik AŞ’ye telefon açabilirsiniz.  Sadece bilgi almak ve karışık sorulara yanıt almak için de ücretsiz şekilde hizmetimizden yararlanabilirsiniz.