Üsküdar enerji kimlik belgesi için Burhaniye, Aziz Mahmut Hüdayi, Altunizade, Acıbadem  Barbaros  Bulgurlu  vs. mahalleleri başvurabilir.

Üsküdar Enerji Kimlik Belgesi Ticari Binalar

Parasal konular daha cazip görünse de, 5627 sayılı Enerji Verimlilik Kanunu ve BEP Yönetmeliği, enerji tüketimini azaltarak ekonomik çevreyi korumayı hedeflemektedir. Çünkü tüketimle beraber sera gazı salınımı daha da çoğalmakta ve iklim krizi sinsi bir şekilde artmaktadır. Bu durum aslında bireysel alanlardan ziyade ticari amaçla faaliyet gösteren binaları daha fazla ilgilendirmektedir. İhtiyaç fazlası üretim ve buna bağlı tüketim kısır döngü halinde doğal yaşam alanlarını hiçe saymaktadır. Doğaya faydalı olduğunu iddia eden kurumlarda da baskın özellik reklamdır.

Enerji kimlik belgesi, Türkiye’de henüz her binada yoktur, fakat belirli bir standart oluşturulursa, daha fazla verimle beraber katkı da çoğalır. 2020 itibariyle her binada olması hedeflenmektedir. Çünkü tapuda işlemler aksadığı ve abonelikler alınamadığı zaman belge alımı zorunlu olacaktır.

Kısa Vadede EKB Önemi?

Yasanın eski olmaması nedeniyle yeteri kadar değeri anlaşılmamış olan enerji kimlik belgesi, farklı açılardan avantajları olan bir belgedir. Kısa vadede düşünülürse, dairesini -iş yerini satacak olan biri, bu belgeyle ani fiyat artışı sağlamış olur. Bunun nedeni AB tarafından belirlenen enerji verimliliği etiketini kazanmasıdır.

Günlük hayatımızda da görülen elektronik alet enerji sınıfı ifadeleri bina ve daireler için de geçerlidir. Netice itibariyle “daire” de bir “maldır” ve ürünle ilgili bilgileri tam almak herkesin hakkıdır. Binanın genelindeki enerji değerlendirmesi daire için de etki eder.

Ekonomik açıdan, EKB’ li dairelere kredi vermek isteyen bankaların sayısı da artmaktadır. Resmi geçerliliği olan bir belgeye sahip daireler, uzun vadede iyi bir ipotek kaynağı olacaktır. Bu durum yatırımcılar için de geçerlidir. Özellikle 2020 sonrası yaptırımlar daha da artacağı için EKB değerinin artması beklenmektedir.

Üsküdar Enerji Kimlik Belgesi Başvuru

Dijital alanda (www.turkiye.gov.tr )kontrol edilebilirliği olan EKB başvuru yeri Türkiye genelinden olabilir. Teknik AŞ, bu konuda en kapsamlı hizmet veren firmalardandır. Mühendislik alanında farklı konularda da hizmet alabileceğiniz firmamız, Çevre Şehircilik Bakanlığı BEP-TR proje yazılımı kullanım yetkisiyle hareket etmektedir.

Comments are disabled.