Balat, Aksaray, Akşemsettin, Alemdar, Balabanağa, Atikali, Ayvansaray gibi mahallelerden Fatih enerji kimlik belgesi başvurusu yapabilirsiniz.

Belediye Fatih Enerji Kimlik Belgesi Verir mi?

Artık enerji kimlik belgesi olmayan yapılar tapu alamamaktadır.  Ayrıca abonelik işlemlerini de yapamamakta ve daire satışında da sorun çıkmaktadır. Fakat belge alımını zorunlu kılan yasadan önce, çoğu binada enerji kimlik belgesi olmadığı için hızlı bir şekilde belgenin temini yapılmalıdır.  Bireysel olarak araştırma yapmayı pek sevmeyen bir toplum olduğumuz için, kulaktan dolma bilgilerle hatalar yapılmaktadır. Belediyeler de bu konunun en belirgin örneklerindendir.

Yetki bakımından belediye enerji kimlik belgesi verir mi sorusu için yasalarda böyle bir durum yoktur. İnternet üzerinde genel bir araştırma yapıldığında EKB veren yetkili firmaları görebilirsiniz. Daire başına cüzi bir miktarla bu belge hızlı biçimde alınabilmektedir.  Ancak sahte belgeler konusunda da dikkatli davranmanız önerilir.  Firmayı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı BEP sitesindeki listeden kontrol edebilirsiniz.  Belge numarası varsa da sistemde zaten görüneceği için yine BEP ve e devletten bakılması önerilir.

Detaylı Bilgi

Bulunduğunuz yerdeki bina- müstakil evin enerji kimlik belgesi alıp almaması gerektiği konusunda Teknik AŞ’yi arayabilirsiniz.  Enerji Kimlik Belgesi Uzmanı İsmail Ferhat Özlü ile ekibi size gereken bilgileri verecektir. Bilgi almak için yöntemlere gelince, sitedeki 2 telefon numarasını ya da iletişim kısmındaki formu kullanabilirsiniz.

İstanbul’un sembolik ilçelerinden enerji kimlik belgesi veren yer arayışınıza geniş kapsamda çözüm sunmaktayız.  Enerji yöneticiliği alanında uzman Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkili ekibimiz, titizlikle sonuç verir.

EKB Fiyat Hesaplaması İşlemler

İşlem sırası açısından öncelikle sizden gelen bilgiler alınır ve bir EKB fiyat hesaplaması yapılır. Binadaki birçok farklı etkene göre toplam fiyat değişecektir. Fiyatlarda anlaşma yapıldığı varsayılırsa, artık işin mühendislik kısmına geçilir. Sınırlı yetkilendirme ile kullanılan BEP-TR yazılımı, belge üzerindeki tüm ölçümleri veren bir sistemdir.  Taslak ve tasarım oluşturulduğu zaman, enerji performansı, yıllık tüketim miktarları gibi ölçümler yapılır. Bu belgeyle beraber, daireniz bir standarda sahip olur ve ekonomik avantajlar da sağlayacaktır.

Belge sorgulama için adres:

https://beptr.csb.gov.tr

Comments are disabled.