Maltepe Enerji Kimlik Belgesi

Büyükbakkalköy, Çınar, Altayçeşme, Başıbüyük, Altıntepe, Aydınevler gibi mahallelerden gelen Maltepe enerji kimlik belgesi başvurusunda uygun sonuç alabilirsiniz.

Maltepe Enerji Kimlik Belgesi Bina Bilgileri

5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu tarafından zorunlu tutulan EKB’ de, bina hakkında birçok bilgiyi bulabilirsiniz:

* Kullanım alanı ve amacı

*Genel bilgiler-düzenleyenle ilgili bilgiler

*Aydınlatma enerjisi tüketimi

*Enerji ihtiyacı -bina toplamı

*Isıtma ve/veya soğutma sistemlerinin verimi

*İklimlendirme, ısıtma soğutma ve havalandırma detayları; yıllık ne kadar tüketildiği

*Kwh/yıl hesabı yıllık birincil enerji miktarı (enerji türüne göre değişebilir)

*Senelik toplam birincil enerji tüketiminin, bazı bilgiler temelinde A- G arasında sınıflandırılması

*Karbondioksit gibi sera gazlarının, enerji tüketimine bağlı oluşma miktarı ve binanın A-G arasında  sınıflandırılması

*Enerji tüketim sınıflandırması enerji kimlik belgesi bina bilgileri sıralanabilir.

Kombi Yenilemesi Gerekli mi?

Yaptırımlar yaklaştıkça, EKB hakkında merak edilenler de artmaktadır. Bu belgenin çok yönlü durumları olsa da kombi yenilemek gibi şartları yoktur. Kombi, enerji verimliliğiyle ilgili olsa bile belge alırken bir şartı gerektirmez. Ancak binada değişiklik yapılması gerekirse mutlaka belge de gerçeği yansıtan nitelikte olmalıdır. EKB’ nin ne için zorunlu tutulduğu göz önünde bulundurulursa, bu durum önem kazanır.

EKB, daire satışı yapılırken alıcılar, enerji verimliliği çok olan dairelere yönelir. Önceden tüm tüketim miktarlarını bilmeleri, daha fazla güven veren bir durumdur. Çevreyi koruma bilinci gelişmemiş birinin, özellikleri açık bir daireyi alma isteği daha çok olacaktır.

Verimliliği artıran sıcak su geçen hatların izolasyonu, kazan yenilenmesi gibi işlemler, bütçeye uzun vadede artı demektir.

Maltepe Enerji Kimlik Belgesi Başvurusu

Anadolu Yakası enerji kimlik belgesi başvurusu yapmak için Teknik AŞ ideal bir seçenektir. Çünkü SMM Elektrik Mühendisi, enerji yöneticisi, EKB uzmanı niteliklerine sahip ekiple hizmetler verilmektedir. Çevre Şehircilik Bakanlığı onaylı mühendislik firmamız, ölçümleri sağlayan BEP-TR izinlerine de sahiptir. İlçe geneli ve tüm Türkiye için, enerji kimlik belgesi uzmanı başvurusu yapabilirsiniz. Yüksek kalitede hizmet anlayışı sunarak, 7/24 ücretsiz bilgilendirme ve hızlı belge temini sunuyoruz. Binanızda mimari proje yoksa bulunduğunuz yere gelerek, kroki doğrultusunda belge alımınızı kolaylaştırıyoruz.

Belge Kontrol https://beptr.csb.gov.tr