Pendik Enerji Kimlik Belgesi

Batı, Çamçeşme, Ahmet Yesevi, Ballıca, Dumlupınar, Doğu gibi mahallelerden gelen Pendik enerji kimlik belgesi için yetkili mühendislik firmasıyız.

Pendik Enerji Kimlik Belgesi Ceza

EKB almayınca satış ve kiralama işlemlerinin engellenmesi söz konusudur. Yaptırım olarak düşünülebilecek bu durum, 2020 tarihinden itibaren daha da anlaşılır bir hal alacaktır. Özellikle de eski, 2011 yılından önceki binalarda bu yaptırım daha belirginleşecektir. Yeni yılın ilk zamanlarında satış kiralama amacınız varsa Teknik AŞ ile hızlıca iletişime geçebilirsiniz. Fiyat avantajlarından da yararlanarak artı sağlayabilirsiniz.

EKB Sınıf Yükseltme

Binalar için enerji kimlik belgesi sınıf yükseltme işlemi için talepleriniz olabilir.  Bir zorunluluktan doğmasa da daire satış değerini artırmak için daha yüksek sınıf tercih edilebilir. İşlem gidişatını netleştirmek için, enerji kimlik belgesi uzmanı ekibimize başvurulduğu zaman neler yapılabileceği size aktarılacaktır. Burada önemli olan nokta, öncesi ve sonrası değerlendirmelerle sonuç alındığından emin olunmasıdır.

  • Evinizdeki aydınlatma sistemlerini verimli olanlarla değiştirmeniz gerekir.
  • Gereken yerlerde kaplamalı yalıtım camı kullanılmalıdır.
  • Verimi eskiliğine bağlı olarak düşen, ısıtma ve soğutma mekanizmaları değiştirilmelidir.
  • Su tüketim sistemlerinde yalıtım sağlanır.
  • Doğal ve yenilenebilir enerji kaynaklarından faydalanmanın mümkün olduğu alanlarda kullanım yapılır.

Bir ev veya ticari alan içerisindeki tüm enerji kaynaklarını daha verimli hale getirmeniz artı sağlar. Fakat bina geneli mantolama gibi işlemlerin de sınıflandırma artışında etkisi büyüktür. EKB’nin tek daire için değil bina tamamına yönelik verildiği unutulmamalıdır. Boş alanlar da dahil olmak üzere bütün binadaki durumlar dikkate alınacaktır. Bunu yapabilmek için bina yönetimi ile görüşebilir veya diğer insanların da onayını alabilirsiniz.  Daire başı uygun bir miktarla kısa sürede belgenizi alabilirsiniz.

Pendik Enerji Kimlik Belgesi Veren Yer

Türkiye genelinde Teknik AŞ, enerji belgesi veren yer arayışınıza güçlü bir alt yapıyla çözüm sunar.  BEP -TR kullanım hakkı ve Çevre Şehircilik Bakanlığı yetkisi sayesinde resmi olarak enerji kimlik belgesi verme hakkı bulunmaktadır. Üstelik her zaman ücretsiz bilgi almak üzere telefondan tarafımıza ulaşabilirsiniz. Yasa ve bina türleri konusunda kafası karışan başvuru sahiplerine gereken detayları aktarıyoruz.

Belge sorgulama : https://beptr.csb.gov.tr