Emek, Fatih, Atatürk, İnönü, Hilal, Akpınar vs. mahallelerinden gelen Sancaktepe enerji kimlik belgesi için başvurabilirsiniz.

Sahte ve Gerçek Enerji Belgesi Nasıl Birbirinden Ayrılır?

İnternet ortamında bir belge ya da ürüne talep çok olduğu zaman, suiistimal eden kişiler de piyasaya çıkabilir. EKB yetki belgesi olmamasına rağmen ödeme alarak sahte belge düzenleyen kişilere karşı dikkatli davranılması gerekmektedir. Bu amaçla şu detaylara önem verebilirsiniz:

Öncelikle başvurduğunuz firma için genel bir araştırma yapabilirsiniz. BEP gov tr üzerinde yetkili mühendislik firmalarının listesi görülebilir.

  • BEP  https://beptr.csb.gov.tr üzerinden enerji belgesi sorgulaması yapabilirsiniz.
  • E-devlet kişisel hesabınızı kullanarak EKB kontrol edilebilir
  • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sorgulama ekranı kullanılabilir.

Sancaktepe Enerji Kimlik Belgesi Yeni Ev Alacaklar İçin

Ev alacaklarla EKB arasındaki bağ, ürün özelliklerinin daha net görülebilmesi ve yüksek kalite ile alakalıdır. Belge alındığı zaman, bina geneli, dolayısıyla daire enerji verimliliği konusunda fikir sahibi olursunuz. Bu belgeyi, kendiniz ev sahibinden isteyebileceğiniz gibi talep etmeden gönderim de olabilir. Ancak alıcı taraf olarak belgeyi incelemek istediğinizi söylemeniz önerilir.

  • Enerji performans sınıflandırması ile sera gazı emisyonu bölümleri kritiktir. Bir bina C, B ve A sınıfı ise,  daha yüksek enerji performansına sahiptir. Ekonomik açıdan bakıldığında ise;
  • Alırken kredi faiz oranı artısı
  • İlerleyen dönemde satarken de daha yüksek fiyattan satma avantajları olacaktır.
  • Alırken fazla ödeme yapıldığı düşünülürse, verimliliğe bağlı amorti söz konusudur.

Ev satın alırken uzun vadede oturmayı planladığınız düşünülürse, zaman içinde performans artıran katkılarda da bulunabilirsiniz. Daire içinde kendi tüketim miktarınızı düşüren müdahaleler, size ekstra avantaj demektir. Bu duruma herkesin hassasiyet göstermesi halinde doğaya da önemli bir katkı olacağı unutulmamalıdır.

Sancaktepe Enerji Kimlik Belgesi En Ucuz

İstanbul enerji kimlik belgesi en ucuz fiyat talebiniz tüm Türkiye için geçerlidir. EKB uzmanıyla Teknik AŞ, bina özellikleri, metre kare ve eski -yeni değerlendirmesine göre fiyat vermektedir. Binalarda standart bir ölçü olmadığı için, farklılık gösteren sonuçlar alınacaktır.  Ayrıca ticari faaliyet amacındaki binalar diğer binalara göre değişik hesaplanmaktadır. Belgeniz, dijital arşiv artısıyla sizlere gönderilmektedir.

Comments are disabled.