Hasanpaşa, Ahmet Yesevi, Abdurrahmangazi, Adil, Akşemsettin, Hamidiye vs. mahallelerden Sultanbeyli enerji kimlik belgesi başvurusu yapabilirsiniz.

Prefabrikler EKB Alır mı?

Prefabrik evlerin kendi içerisinde değişik türleri vardır. Özellikle son yıllarda standart tasarımlar dışında 2 katlı, 3 katlı, verandalı büyük prefabrik evler görülebilir. Bu evlerin de enerji kimlik belgesi alma zorunluluğu vardır. En az 50 metre kare sınırı olduğu için büyük prefabrikler EKB almak üzere Teknik AŞ’ye başvuru yapabilir.

Algı yanılsaması olmaması için, bazı inşaat alanlarının personel konaklaması için yapılmış prefabriklerden de bahsetmek gerekir. Bu alanlar geçici bir konaklama sağladığı için, EKB alınması zorunlu değildir. Yani 50 metre kareden büyük bile olsa, inşaat tamamlandığı zaman artık kaldırılması gerekecektir. Yapı sökülerek başka bir yere taşınacaktır.

Sultanbeyli Enerji Kimlik Belgesi Sayıda Gidişat Ne Yönde?

Yaptırım olduğu için Sultanbeyli enerji kimlik belgesi alan bina sayısında artış vardır. Özellikle eski binaların çok olduğu İstanbul’da hızla bu sayının arttığı aşikardır. Yaptırımın satışları etkilemesi dışında sera gazı salınımı konusunda önemli bir aşama kaydedilmiştir. Karbondioksitin tehlikeli boyutlarda olması nedeniyle binalara sınırlama getirilmesi son derece önemlidir.

Tüketilen enerji miktarı genel bir çevre sorunu olarak düşünülmelidir. Çünkü gerekenden çok daha fazlasını tüketen kişi ve kurumlar, doğaya otomatik olarak zarar vermektedir. Bireyselde alınacak önlemler ayrıca bir konu olsa da asıl ticari yerlerde yoğun bir şekilde verimlilik önlemleri alınmalıdır.

Kriz olmadan önlem alma mantığı çok yayılmadığı için şu an büyük bir ilerleme beklenmemelidir. Enerji verimliliği, sınıf yükseltme gibi konular, ancak ciddi sorunlar bireysel alanları tehdit ettiği zaman fark edilir. Şu anki süreç, Türkiye için bir başlangıç gibi düşünülebilir.

Sultanbeyli Enerji Kimlik Belgesi Başvurusu

SMM Elektrik Mühendisi ve EKB Uzmanı ekibiyle Teknik AŞ, en uygun fiyatlarla hizmet vermektedir. Belgenin kendisi genel olarak düşük bütçelidir. Toplam bina alanını kapsamakla beraber, daire başı olarak bölündüğü için bütçenize uygundur.

Siteden enerji kimlik belgesi başvurusu yapmak için telefon numarasından arama yapabilirsiniz. Başvuru yapmadan önce belge durumunu kontrol etmek için bina yapım tarihini öğrenebilirsiniz. 2011 öncesiyse EKB yoktur.

Belge Kontrol www.turkiye.gov.tr

Comments are disabled.