Avcılar Enerji Kimlik Belgesi

Yasalardaki muaf kısma girmeyen ve yapı ruhsatı olan bütün ilçe binaları, Enerji Verimliliği Kanunu gereğince Avcılar enerji kimlik belgesi almakla yükümlüdür.

Enerji Belgesindeki Sınıflandırma Ne Anlama Gelir?

Teknik A.Ş’ ye başvuruyla süreci tamamlayarak belge aldığınızda, bina hakkında birçok detayı görebilirsiniz. Bu detaylardan en baskın olanı sol kısımdaki A-G arasında renkli şekilde görülen sıralama olacaktır. Çubuklar halinde görülen harfler, enerji performansını ve sera gazı miktarını ifade etmektedir.

Çevre bilinci genelde düşük olduğu için havaya salgılanan karbondioksit miktarı, kontrol edilmesi gereken en önemli konulardan biri haline gelmiştir.  Bu konunun evle olan ilgisi ise, binadaki enerjinin sera gazı salınımı konusundaki verimliliğidir.  A sınıfı olan binalarda karbondioksit miktarı en az seviye olan 0-39 arasıdır. Enerji performansı en yüksek olan değerlendirme de bu sınıftadır. Bir binanın hangi aralıkta değere sahip olduğuna gelince, çubukların hemen sağ kısımlarında yazılı olacaktır.

Avcılar Enerji Kimlik Belgesi Alım Satımlar

Alım satımlarda  enerji kimlik belgesi avantajları daire açısından en önemli detaylardan biridir. Yani daireyi satacak olan kişi bu belge sayesinde daha güvenilir pazarlama yapabilir. Ayrıca bir ürünü veya hizmeti alırken, özelliklerini daha iyi şekilde bilerek satın almanız, alacağınız enerji verimini de artıracaktır. Belge içerisindeki ayrıntıları doğru okuyarak ve beklentilerinizin de farkında olarak istediğiniz sonuca daha kolay ulaşabilirsiniz.

Avcılar Enerji Kimlik Belgesi Almak İçin

Haritada geniş denebilecek bir alanda, dikine konumlanan Avcılar, karmaşık ve düzenli yerleşimi bir arada barındırır. Yeni bir enerji kimlik belgesi almak ve zamanı dolanı yenilemek için tarafımıza başvurabilirsiniz. Baştan sona tüm süreçte hızlı bir şekilde belgeyi almanızı sağlamaktayız. Sadece yetkilendirilmiş olan kurumlar bu belgeyi vereceği için önce firmadan yetki belgesi istemeniz de önemlidir. Teknik A.Ş, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca yetkilidir. Firmamıza fiyatlar, belge ayrıntıları gibi tüm konularda dilediğiniz zaman başvuru yapabilirsiniz.

Son not olarak, enerji kimlik belgesinin yenilenmesi için öncelikle bu belgenin var olduğundan emin olmanız gerekir. Bunun için de yapılmasını önerdiğimiz kısa bir işlem vardır. E devlet  www.turkiye.gov.tr sitesine girip belge sorgulaması sizi daha iyi yönlendirecektir.