Bağcılar Enerji Kimlik Belgesi

Hızlı, güvenilir ve ekonomik şekilde Bağcılar enerji kimlik belgesi almak için Teknik A.Ş’ ye başvuru yapabilirsiniz.

Bağcılar Enerji Kimlik Belgesi Başvuru

Sanal ortamdan enerji kimlik belgesi başvurusu yapabilirsiniz.  Ana sayfada yer alan formu, kendi bilgilerinize göre doldurarak fiyat hakkında bilgi almanız mümkündür. Fikir edindikten sonra da Teknik A.Ş uzmanlarına talep ve sorularınızı iletebilirsiniz. Yetkili mühendislik firmamız, kurumsal bir bilinç dahilinde sizleri yönlendirecektir.

Eski ve Yeni Binalardaki Enerji Sınıfı Farkı

Yeni binaların enerji kimlik belgesi üzerinde yer alan enerji performans sınıflandırması C ve yukarısı olmak zorundadır. Ancak eski binalar olarak da bilinen, 2011 öncesi kurulan yapılarda bu sınıflandırma tahmin edileceği gibi daha geride olabilir.  Çünkü böyle bir verimlilik ve satış amacına girilmesi yeni denebilecek bir süreci kapsamaktadır.  Geçmişte kurulan binaların enerji ile ilgili ayrıntıları yeterince hassasiyet gösterilmeyen bir konuydu. Bunda yasalar büyük oranda belirleyici olmuştur. Verimlilik yasası, artık tüm ruhsatlı binalarda genel piyasaya da olumlu etki yapacak bir standart oluşturmaktadır.

Dairelerin alım satımı açısından bir değerlendirme yapılırsa bankalar, belgesi olan binalara kredi değerlendirmesi esnasında artı puan ekleyebilmektedir. Daireyi satan kişi, daireye talip olan kişi de karşılıklı olarak bilinçli bir şekilde hareket edecektir. Satan daha fazla artıya sahip bir daireyi elden çıkaracak, alan ise kendi enerji taleplerine göre daha net karar verebilecektir. Günümüz enerji açısından hassasiyetlerin öne çıktığı bir süreç olduğundan bu tür belgelerin önemi de giderek atmaktadır.

Bağcılar Enerji Kimlik Belgesi ve Sera Gazı 

İklim dengesini bozan sera gazı salınımı, enerji kimlik belgesi alımı ile ilgili bir konudur. Çünkü belge içerisinde bina değerlendirmesi yapılırken sera gazı salınım miktarına göre bir sınıflandırma söz konusudur. Bir binadaki enerji sistemlerinin tamamı ne kadar az karbondioksit salgılıyorsa o kadar iyi demektir.

D ve daha yüksek sıralamadaki bina ve dairelerden seçim yaparak siz de bu duyarlılığa katkı sağlayabilirsiniz. Belgeyi inceleyerek ( e devletten kontrol  www.turkiye.gov.tr) kararınızı daha bilinçli şekilde verebilirsiniz. Küçük bir ayrıntıda birçok kişi doğru kararlar verirse, bütünde olumlu sonuçlar almak daha olası hale gelecektir.