Bahçelievler Enerji Kimlik Belgesi

Kendiniz ve doğa için Bahçelievler enerji kimlik belgesi alımı talebinde bulunabilirsiniz. Abonelikler, tapu ve satış artılarını göz ardı etmemeniz önerilir.

Bahçelievler Enerji Kimlik Belgesi

Verimlilik kanunu gereği belge alımı zorunluluğu olmayan yerler vardır. Örneğin seralar, sanayi tesisleri, anıt vs gibi devlete ait kurumlar bu kapsamın dışında tutulmaktadır.  Seralar, tam bina özelliği göstermez ve duvarları genelde yoktur, kalın geçirgen materyallerden faydalanılır. TSK gibi devlet kurumlarında enerji tüketimi olsa da bu yerlerin daire gibi satışı söz konusu değildir. Ayrıca bina yapıları daha farklı bir şekilde oluşturulduğu için de muaf tutulabilir.  Muaf tutulma nedenlerine ayrıca metre kare büyüklüğü de eklenebilir.  Çok fazla enerji tüketmeyen yerlerden bazıları EKB alımında zorunlu tutulmaz.

Bakırköy’den ayrılarak bağımsız bir ilçe haline gelen Bahçelievler, otoyol boyunca kurulan fabrika alanlarıyla dikkat çekmektedir.  Yapı ruhsatlı, muaf kategorisine girmeyen bütün ticari ve standart binalarda İstanbul enerji kimlik belgesi alınabilir.

Yüksek Enerji Verimi ve Enerji Kimlik Belgesi

Bir binayı oluşturan birçok enerji alanı vardır. Kombiler, yalıtım özellikleri, sera gazı emisyonu, aydınlatma, havalandırma sistemleri, sıcak su, iklimlendirme alanları gibi birçok maddeler sıralanabilir. Güneş kontrolü için camların bile değerlendirmesi bu kapsama alınabilir.

Enerji verimi yüksek olan bir binada, doğaya verilen zarar daha azdır. Tüketim toplumu olduğumuz düşünülürse, bir tek binadan bile alınacak enerji artısı toplamda büyük bir etki demektir. Aslında enerji kaynakları giderek daha azaldığından, tüketim de hassasiyet kazanır. Bunun da temel nedeni bilinçsizlik ve bireyselliğin aşırı bir hal almasıdır.

Satıcılar ve Bahçelievler Enerji Kimlik Belgesi

Bir yapıda belirli bir standart oluşturduğunuz zaman, zarar verme kapasitesini daha iyi anlamış olursunuz. Bir daire seçen kişi, en verimli daireyi tercih eder ve bu zincirleme etki yaparak taleplere göre satıcıları da şekillendirir.  Enerji kimlik belgesi de bu standartları görebileceğiniz küçük bir şarttır.  Bina toplamında yüksek rakamlar gibi görünse de daire sahibi başına düşen miktar makul denebilir.

Kolay, hızlı biçimde EKB alımı yapmak için Teknik A.Ş, iyi bir yönlendirici olacaktır. Site ana sayfasına bakarak ön hazırlıkla başvurularınızı yapabilir, belge alınca da www.turkiye.gov.tr  sitesinden bakabilirsiniz.