Bakırköy Enerji Kimlik Belgesi

Sorunsuz alım satım ve abonelik işlemleri için Bakırköy enerji kimlik belgesi gerekmektedir. Yeni binalar güncelleme, eski binalar da zorunlu alım için başvuru yapabilir.

Müstakil Evlerde Enerji Kimlik Belgesi

Merak edilen bir konu, apartmanlar dışındaki müstakil evlerde enerji kimlik belgesi alacağıdır. Müstakil, tek kişiye ait yapılarda, bina sahibi ödeme yapmakla yükümlüdür. Bu müstakil yapı standart ev de olsa villa da olsa sahibi ödeme yapmakla yükümlüdür. Birçok müstakil yapı site içindeyse de her evin sahibi ödeme yapar ve toplam para ödenir. Yani yapı ruhsatı genelde sitelerde daha fazla metre kare alanı kapsadığı için fiyat da artmakta ve site yöneticileri bu parayı toparlamaktadır.

Siteden Bakırköy Enerji Kimlik Belgesi Kontrolü

Halihazırda belgenizin olup olmadığını kontrol etmeniz, Teknik A.Ş olarak önerdiğimiz bir durumdur. Bunun nedeni boşa zaman harcamamak ve sürece daha sağlıklı devam etmektir. Bunu yapmak için genellikle iki yöntem vardır:

  • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ait Binalarda Enerji Performansı BEP sitesi üzerinden sorgulama yapılabilir. Arama motoru üzerinden BEP yazıldığı zaman çıkan sayfanın sağ kısmında sıralı maddeyi tıklayabilir ve işleme devam edebilirsiniz.  EKB sorgulama bölümüne tıklayınca, yeni açılan sayfada belge numarası istenir ve arama yapılır.
  • İkinci olarak e devlet sitesinde www.turkiye.gov.tr  üzerinde kendi sayfanızı açarak arama kısmına enerji kimlik belgesi yazabilirsiniz. Çıkan sonuca göre hesaplama ve incelemelerinizi yapmak üzere yetkili mühendislik firmasına başvuru yapabilirsiniz. Teknik A.Ş bakanlığın yetkilendirdiği bir mühendislik kurumudur. İşlemleriniz tarafımızda hızlı, ekonomik ve güvenli bir şekilde tamamlanacaktır.

Bakırköy Enerji Kimlik Belgesi

İstanbul Bakırköy, tarih bakımından eski bir ilçedir ve kurulduğu zamandan bugüne birçok mimari türüne ev sahipliği yapmıştır. Sahili temsili bir nitelik taşıyan ilçede, 2011 öncesi inşa edilen yapıların enerji kimlik belgesi alması zorunlu tutulmaktadır.

Mevcut binalarda, belge olmaması halinde, 2020’den itibaren alım, satım, tapu, elektrik, su, doğal gaz abonelikleri gerçekleşememektedir. Yani bu tür binalarda oturan ve EKB olmayan  yerler, kendi dairelerini satamayacaktır.  Bu da birçok açıdan engelleyici bir durumdur. Başvurularınızı aksatmadan yapmanızı öneririz. Kolay bir işlem olduğu için gözünüz korkmadan süreci başlatabilirsiniz.